QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Dolar umacnia się po danych z USA

foto

Informacje płynące z USA wspierają umocnienie dolara względem euro. Ten sam ruch jest wspierany przez słabsze dane z Niemiec. Rada Polityki Pieniężnej i stopy procentowe w Polsce.


Dobre dane wsparły dolara

Indeks PMI dla usług wyniósł dokładnie tyle co oczekiwano. 54,2 punktu to co prawda o 0,2 punktu mniej niż przed miesiącem, ale wciąż wyraźnie powyżej granicy 50 punktów symbolicznie rozdzielającej rozwój od recesji. Raport ISM dla usług wyniósł z kolei 56,7 punktu to dobry wynik chociaż nieznacznie gorszy od oczekiwań. Dane te pomogły umacniać się dolarowi względem głównych walut.


Zadyszka Niemiec

Zamówienia w niemieckim przemyśle spadają w ujęciu rocznym o 7% po uwzględnieniu czynników sezonowych. Są to gorsze od oczekiwań danych, ale analitycy nie mieli złudzeń, że dobrze nie będzie. Dlatego właśnie prognozowali spadek o 5,7%. Są to kolejne już słabsze dane pokazujące, że główny motor napędowy Unii Europejskiej ma problemy. Słabsze dane pozwoliły przedłużyć rajd dolara, który od kilku dni wyraźnie umacnia się względem euro.


Stopy procentowe w Polsce

Dzisiaj posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Analitycy nie mają wątpliwości, nie dojdzie dzisiaj do podwyżek stóp procentowych. Ważniejsza będzie konferencja prasowa po samym spotkaniu. Coraz głośniejsze są komentarze, że podwyżki stóp procentowych w Polsce w ogóle się nie odbędą. Nie tylko do końca 2019 roku jak dotychczas sądzono, ale nawet dłużej. Coraz więcej osób przewiduje, że w przypadku spowolnienia w Europie mogłoby dojść nawet do obniżki. Gdyby RPP obniżała stopy procentowe byłaby to negatywna informacja dla notowań klienta.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

06.02.2019


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy