QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Inteligentne karty płatnicze dla inteligentnych przestępców

wykres


Złodzieje, którzy posługują się kradzionymi kartami płatniczymi, coraz częściej wykorzystują tzw. inteligentną FUZE. Posiadanie i płacenie jedną kartą jest zdecydowanie mniej podejrzane niż np. 30 kartami wystawionymi na różne osoby.


Ryzykowna wygoda

Karta Fuze (oryg. Fuze Card) to projekt, który powstał dzięki kampanii crowdfundingowej (finansowanie społecznościowe) na portalu indiegogo.com. Jest to zasilana baterią tzw. inteligentna karta płatnicza z ekranem e-ink oraz modułem bluetooth do komunikacji z telefonem. Za pośrednictwem aparatu fotograficznego w telefonie oraz dołączonego i podpinanego do telefonu skanera pasków magnetycznych możliwe jest skopiowanie do 30 posiadanych kart płatniczych, zarówno chipowych jak i wyposażonych w pasek magnetyczny, na jedną inteligentną kartę Fuze. Następnie, podczas dokonywaniu płatności, można za pomocą umieszczonych na karcie Fuze przycisków i małego ekranu wybrać którąś ze skopiowanych kart.


Jak się okazuje karty Fuze - mimo swojej niezaprzeczalnej wygody dla użytkowników - zdobywają też popularność wśród przestępców.


Zdaniem policyjnych specjalistów od wykrywania przestępczości internetowej: - Zorganizowane grupy przestępcze skupują na czarnym rynku informacje o tysiącach kart debetowych i kredytowych, wykradzionych za pomocą zhakowanych terminali płatniczych lub skimmerów. Następnie nagrywają te dane na podrabiane karty płatnicze z paskiem magnetycznych i wykorzystują do kupowania w tradycyjnych sklepach drogich przedmiotów oraz wypłacania gotówki w bankomatach (w przypadku, gdy udało się wykraść również PIN do karty).


Eksperci od cyberprzestępczości twierdzą, że skopiowanie wielu nielegalnych kart na jedną inteligentną kartę Fuze obniża czujność sprzedawców. Kiedy transakcja za pomocą skradzionej karty zostanie odrzucona, np. na skutek zablokowania karty przez właściciela, złodziej jednym przyciskiem wybiera kolejną kartę i ponownie próbuje dokonać płatności. Dla sprzedawcy wygląda to jak błąd terminala lub połączenia z bankiem.


Agenci Secret Service podkreślają, że „mimo iż obecnie kradzież z wykorzystaniem inteligentnych kart płatniczych stanowi niewielki procent wszystkich kradzieży, to w przyszłości przewiduje się znaczny wzrost popularności tej technologii wśród przestępców”.


- Wszelkie nowinki technologiczne, gadżety, które pojawiają się na ryku mają szansę zyskać popularność, aprobatę odbiorców jeśli są łatwe, intuicyjne w obsłudze i ułatwiają życie. Karta fuze bez wątpienia spełnia te warunki, ale jednocześnie zachęca cyberprzestępców do „znalezienia na nią sposobu”. Warto pamiętać o tym, że może stanowić furtkę do naszych pieniędzy. Niepokoi również odkryta przez dwóch niezależnych analityków bezpieczeństwa sieciowego luka w module bluetooth karty, która umożliwia dostęp i manipulowanie przechowywanymi na niej danymi każdemu, kto ma fizyczny dostęp. Przed jej opublikowaniem analitycy poinformowali Fuze Card o problemie i dali czas na usunięcie błędów. Jednak już sam ten incydent wskazuje na potencjalne przyszłe zagrożenia, z którymi może wiązać się popularyzacja tej nowej technologii. – mówi Mariusz Politowicz inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


Źródło: Bitdefender / Marken

16.01.2019


Tagi: inteligentne karty płatnicze, złodzieje, FUZE


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...