QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Walki robotów i wyścigi dronów – Robotic Arena już w sobotę

wykres


Ponad 250 robotów zbudowanych przez konstruktorów z dziewięciu krajów będzie można zobaczyć na zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 12 stycznia, rozegrane zostaną we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.


Zawody odbywają się już po raz jedenasty, a roboty rywalizować będą w aż szesnastu konkurencjach. Po raz pierwszy zobaczymy m.in. pojedynki dronów.


– Zdalnie sterowane, latające konstrukcje i ich piloci będą ścierać się o tytuł asa przestworzy na specjalnie przygotowanym torze o wymiarach 10 m na 5 m. Na różnych wysokościach umieszczone lub zawieszone zostaną na nim przeszkody np. obręcze, które trzeba będzie pokonać – tłumaczy Mateusz Michalak, prezes działającego na Politechnice Wrocławskiej Koła Naukowego Robotyków KoNaR, które organizuje imprezę.


Kolejną nową konkurencją jest „Combat”, czyli walka robotów na piły, noże, młoty i kilofy, która toczy się w zamkniętej – dla bezpieczeństwa widzów – klatce. Z kolei dla konstruktorów bardziej pokojowych modeli robotów przygotowano konkurencję „Rescue”, czyli poszukiwanie zaginionego pluszaka w labiryncie, a następnie przetransportowanie go do bezpiecznej bazy.


Nie zabraknie także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak „LineFollower Drag”, „Linefollower Enhanc 3D”, „LineFollower Turbo” i „LineFollower Light”, czyli wyścigów robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność.


Natomiast w trakcie „NanoSumo”, „MicroSumo Enhanced”, „MiniSumo Enhanced”, „Sumo” i „MegaSumo” zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone m.in. w zestaw magnesów dociskających przeciwnika do metalowego ringu.


Rewię oryginalnych robotów będzie można zobaczyć podczas konkurencji „Freestyle”, czyli turnieju dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność każdej konstrukcji.


– Będzie to największa jak do tej pory edycja imprezy. W sumie zarejestrowanych zostało 359 zawodników z dziewięciu krajów m.in. z Litwy, Rumunii i Ekwadoru, którzy zaprezentują we Wrocławiu 269 robotów – dodaje Mateusz Michalak.


XI edycję zawodów organizują Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” oraz organizacja studencka BEST Wrocław. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz marszałka woj. dolnośląskiego.


Źródło: Politechnika Wrocławska

10.01.2019


Tagi: Robotic Arena


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE