QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Walki robotów i wyścigi dronów – Robotic Arena już w sobotę

wykres


Ponad 250 robotów zbudowanych przez konstruktorów z dziewięciu krajów będzie można zobaczyć na zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 12 stycznia, rozegrane zostaną we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.


Zawody odbywają się już po raz jedenasty, a roboty rywalizować będą w aż szesnastu konkurencjach. Po raz pierwszy zobaczymy m.in. pojedynki dronów.


– Zdalnie sterowane, latające konstrukcje i ich piloci będą ścierać się o tytuł asa przestworzy na specjalnie przygotowanym torze o wymiarach 10 m na 5 m. Na różnych wysokościach umieszczone lub zawieszone zostaną na nim przeszkody np. obręcze, które trzeba będzie pokonać – tłumaczy Mateusz Michalak, prezes działającego na Politechnice Wrocławskiej Koła Naukowego Robotyków KoNaR, które organizuje imprezę.


Kolejną nową konkurencją jest „Combat”, czyli walka robotów na piły, noże, młoty i kilofy, która toczy się w zamkniętej – dla bezpieczeństwa widzów – klatce. Z kolei dla konstruktorów bardziej pokojowych modeli robotów przygotowano konkurencję „Rescue”, czyli poszukiwanie zaginionego pluszaka w labiryncie, a następnie przetransportowanie go do bezpiecznej bazy.


Nie zabraknie także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak „LineFollower Drag”, „Linefollower Enhanc 3D”, „LineFollower Turbo” i „LineFollower Light”, czyli wyścigów robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność.


Natomiast w trakcie „NanoSumo”, „MicroSumo Enhanced”, „MiniSumo Enhanced”, „Sumo” i „MegaSumo” zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone m.in. w zestaw magnesów dociskających przeciwnika do metalowego ringu.


Rewię oryginalnych robotów będzie można zobaczyć podczas konkurencji „Freestyle”, czyli turnieju dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność każdej konstrukcji.


– Będzie to największa jak do tej pory edycja imprezy. W sumie zarejestrowanych zostało 359 zawodników z dziewięciu krajów m.in. z Litwy, Rumunii i Ekwadoru, którzy zaprezentują we Wrocławiu 269 robotów – dodaje Mateusz Michalak.


XI edycję zawodów organizują Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” oraz organizacja studencka BEST Wrocław. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz marszałka woj. dolnośląskiego.


Źródło: Politechnika Wrocławska

10.01.2019


Tagi: Robotic Arena


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE