QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

FED ugina się pod naciskiem Trumpa. Izba Gmin przegłosuje Brexit

foto

Naciski przynoszą efekty. Polityka FED-u, przynajmniej w deklaracjach jego prezesa, łagodnieje. Brytyjczycy 15 stycznia zdecydują czy obecna umowa brexitowa zostanie zaakceptowana.


Presja na FED coraz skuteczniejsza

Naciski od samego prezydenta USA na Rezerwę Federalną przynoszą efekty. Jerome Powell, szef FED, zapowiedział możliwość złagodzenia podejścia do polityki monetarnej. Co to oznacza w praktyce? Najprawdopodobniej jest to zapowiedź wolniejszego wzrostu stóp procentowych w przyszłości lub nawet powstrzymania fali podwyżek. Drugą ważną kwestią, którą z punktu widzenia rynku robi FED to umarzanie części swoich środków. Wygenerował on imponującą sumę 3,5 biliona dolarów od początku kryzysu. Są to środki, za które kupowano aktywa z rynku. Obecnie część z nich jest wciąż reinwestowana, ale część nie i jest umarzana. To właśnie brak części z nich na rynkach zdaniem części analityków jest powodem ostatnich problemów amerykańskiej giełdy. Tutaj również wedle zapowiedzi szefa FED podejście jest elastyczne. Jeżeli uznają oni proces ten za problem mogą go spowolnić lub nawet wstrzymać. Co to oznacza dla rynków walutowych? Więcej środków na rynku oraz wolniej od oczekiwań rosnące stopy powinny osłabiać dolara. Pytanie ile z tego już jest zawarte w cenach.


Izba Gmin głosuje nad Brexitem

Przekładane głosowanie w sprawie umowy brexitowej ma odbyć się 15 stycznia. Temat był przenoszony na później, gdyż rząd szukał poparcia bojąc się porażki w głosowaniu. Co ciekawe projekt ma dwa problemy. Przeciwnicy brexitu deklarują, że będą głosować przeciw, bo nie chcą opuszczać struktur unijnych. Z kolei wśród konserwatystów popularny jest pogląd, że lepiej wystąpić bez wynegocjowanych warunków w ogóle niż na tych, wynegocjowanych przez ekipę Theresy May. Głosowanie zapowiada się zatem na porażkę rządu, chyba że doszło gdzieś do porozumienia. Jaki wpływ będzie mieć to na rynki walutowe? Przegrane głosowanie powinno zwiększyć znacząco zmienność na funcie. Jeżeli dojdzie


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

07.01.2019


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE