QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Słabe dane ale jen rośnie. Problemy USA

foto

Pomimo gorszych od oczekiwań danych makro jen nie ucierpiał. W USA coraz większym problemem są kredyty studenckie. Słabszy od oczekiwań indeks zaufania konsumentów.


Słabsze dane z Japonii

W nocy poznaliśmy dane z Japonii. Produkcja przemysłowa wzrosła w ujęciu rocznym podobnie jak sprzedaż detaliczna o 1,4%. Są to dane słabsze od oczekiwań. Dane te nie przeszkodziły jednak japońskiemu jenowi rosnąć. Inwestorzy dosyć specyficznie reagują na odczyty z Japonii. Parametry takie jak produkcja przemysłowa czy sprzedaż detaliczna często pokazują odczyty ujemne. W rezultacie niewykluczone, że kilku dużych inwestorów spodziewało się znacznie gorszych danych stąd wzrosty.


Kolejna bańka?

Analitycy zwracają uwagę, na pewną bardzo ryzykowną tendencję. W USA wyraźnie rośnie zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich, będących bardzo popularną formą finansowania edukacji. Niepokój może budzić nie tylko podwojenie kwoty kredytów w ciągu dekady. Pomimo bardzo dobrej koniunktury aż 10% zobowiązań nie jest spłacanych w terminie. Jeżeli dojdzie do pogorszenia sytuacji na rynku pracy może to oznaczać poważne problemy finansowe w tej grupie, a dotyczy to mniej więcej co 7 obywatela.


Dane z USA

Wczorajsze dane z USA wbrew oczekiwaniom miały spory wpływ na rynki walutowe. O ile liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych okazała się z grubsza zgodna z oczekiwaniami, o tyle indeks zaufania konsumentów był niemiłą niespodzianką. Wyniósł o 128,1 pkt wobec oczekiwanych 133,7 pkt. Oznacza to, że optymizm Amerykanów spada. Wciąż pozostaje jednak na relatywnie wysokim poziomie. Dane te również przełożyły się negatywnie na giełdę. Parkiet przed zamknięciem zdołał jednak odrobić straty i zakończyć dzień zyskiem. W przypadku waluty nie było już tak dobrze. Dolar tracił wczoraj względem pozostałych walut na wartości.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

28.12.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE