QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Primetech SA i JSW SA podpisały warunkową umowę sprzedaży Przedsiębiorstwa Budowy Szybów

wykres


W dniu 21 grudnia 2018 roku Primetech SA i PBSz SA należące do Grupy FAMUR podpisały z Jastrzębską Spółką Węglową SA warunkową umowę sprzedaży pakietu 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA. Umowa wejdzie w życie po spełnieniu szeregu warunków zawieszających, między innymi: uzyskaniu pozytywnej decyzji organów korporacyjnych JSW SA oraz zgody UOKIK. Wartość transakcji ustalona została na kwotę 204 mln zł.


W wyniku transakcji sprzedaży i jej rozliczenia ekspozycja kredytowa Primetech z tytułu „Transzy B” zadłużenia finansowego zostanie całkowicie spłacona, co jest zgodne z uzgodnieniami dokonanymi w ramach Umowy Restrukturyzacyjnej zawartej pomiędzy Grupą Kopex (obecnie Primetech) oraz jej wierzycielami finansowymi. Pakiet 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA trafi do JSW za cenę 204 mln zł.


- Finalizujemy transakcję sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Działanie to jest wynikową rozważanej od początku procesu i zakładanej w Umowie Restrukturyzacyjnej z dnia 1 grudnia 2016 roku opcji sprzedaży tego aktywa jako sposobu na spłatę zadłużenia i zakończenie restrukturyzacji Grupy Kopex (obecnie Primetech). Całość środków pieniężnych pozyskanych w wyniku tej transakcji zostanie przeznaczona na jednorazową i przedterminową spłatę zadłużenia przypisanego do „Transzy B” zadłużenia finansowego wynikającego z zawartej pomiędzy Grupą Kopex, a jej wierzycielami finansowymi Umowy Restrukturyzacyjnej. Zatrudniająca obecnie około tysiąca pracowników PBSz ma unikalne w warunkach polskiego rynku kompetencje w projektowaniu i budowie szybów. Spółka od lat realizuje złożone, skomplikowane projekty dla polskiego górnictwa. Zakup PBSz może przyspieszyć górniczej grupie JSW dostęp do nowych pokładów węgla, co będzie przekładać się na wzrost wydobycia tego surowca w ciągu kolejnych lat oraz optymalne wykorzystanie koniunktury rynkowej wpływającej na kształtowanie się cen tego surowca – mówi Bartosz Bielak, wiceprezes zarządu Primetech S.A. (wcześniej Kopex SA).


Zamknięcie procesu sprzedaży PBSz planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku.


Źródło: Grupa FAMUR

21.12.2018


Tagi: JSW, Primetech, umowa sprzedaży, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE