QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Primetech SA i JSW SA podpisały warunkową umowę sprzedaży Przedsiębiorstwa Budowy Szybów

wykres


W dniu 21 grudnia 2018 roku Primetech SA i PBSz SA należące do Grupy FAMUR podpisały z Jastrzębską Spółką Węglową SA warunkową umowę sprzedaży pakietu 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA. Umowa wejdzie w życie po spełnieniu szeregu warunków zawieszających, między innymi: uzyskaniu pozytywnej decyzji organów korporacyjnych JSW SA oraz zgody UOKIK. Wartość transakcji ustalona została na kwotę 204 mln zł.


W wyniku transakcji sprzedaży i jej rozliczenia ekspozycja kredytowa Primetech z tytułu „Transzy B” zadłużenia finansowego zostanie całkowicie spłacona, co jest zgodne z uzgodnieniami dokonanymi w ramach Umowy Restrukturyzacyjnej zawartej pomiędzy Grupą Kopex (obecnie Primetech) oraz jej wierzycielami finansowymi. Pakiet 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA trafi do JSW za cenę 204 mln zł.


- Finalizujemy transakcję sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Działanie to jest wynikową rozważanej od początku procesu i zakładanej w Umowie Restrukturyzacyjnej z dnia 1 grudnia 2016 roku opcji sprzedaży tego aktywa jako sposobu na spłatę zadłużenia i zakończenie restrukturyzacji Grupy Kopex (obecnie Primetech). Całość środków pieniężnych pozyskanych w wyniku tej transakcji zostanie przeznaczona na jednorazową i przedterminową spłatę zadłużenia przypisanego do „Transzy B” zadłużenia finansowego wynikającego z zawartej pomiędzy Grupą Kopex, a jej wierzycielami finansowymi Umowy Restrukturyzacyjnej. Zatrudniająca obecnie około tysiąca pracowników PBSz ma unikalne w warunkach polskiego rynku kompetencje w projektowaniu i budowie szybów. Spółka od lat realizuje złożone, skomplikowane projekty dla polskiego górnictwa. Zakup PBSz może przyspieszyć górniczej grupie JSW dostęp do nowych pokładów węgla, co będzie przekładać się na wzrost wydobycia tego surowca w ciągu kolejnych lat oraz optymalne wykorzystanie koniunktury rynkowej wpływającej na kształtowanie się cen tego surowca – mówi Bartosz Bielak, wiceprezes zarządu Primetech S.A. (wcześniej Kopex SA).


Zamknięcie procesu sprzedaży PBSz planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku.


Źródło: Grupa FAMUR

21.12.2018


Tagi: JSW, Primetech, umowa sprzedaży, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE