QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

„Przepraszam, jeśli Cię przestraszyłem” mówi haker do mieszkańca Arizony poprzez kamerę nadzoru Nest

wykres


Agent nieruchomości z Phoenix (Arizona) twierdzi, że przez zainstalowaną w jego domu kamerę nadzoru marki Nest przemówił haker. Dowcipnisiowi udało się zalogować do urządzenia dzięki nielegalnemu zdobyciu poświadczeń.


Nie mając pojęcia o tym, że nazwa użytkownika i hasło logowania do jego kamery nadzoru zostały naruszone, Andy Gregg był zaskoczony słysząc dziwne głosy w swoim domu. Przebywał na podwórku, kiedy usłyszał głos hakera. Początkowo myślał, że do jego domu dostał się włamywacz. Wkrótce jednak zidentyfikował źródło dźwięku: swoją własną kamerę nadzoru Nest Cam IQ.


Podający się za członka anonimowej grupy hakerów White hat intruz poinformował Gregga, że jego prywatne dane zostały naruszone (prawdopodobnie we wcześniejszym ataku). Wyrecytował nawet kilka haseł, których Gregg zwykł był używać do różnych kont internetowych. Wprawdzie haker nie miał dostępu do kanału wideo ani nie znał lokalizacji Gregga, ale oświadczył, że bardziej zmotywowany włamywacz nie będzie miał problemów ze znalezieniem tych informacji.


- Naprawdę przepraszam, jeśli cię przestraszyłem, czy coś... Zdaję sobie sprawę z tego, że to bardzo nieprofesjonalne i przykro mi, że stało się to o tak późnej porze. Nie mamy żadnych złych zamiarów – powiedział do Gregga, zgodnie z nagraniem uzyskanym przez The Arizona Republic.


Zapytany, jak się czuł po rozmowie z hakerem, Gregg powiedział dziennikarzom: - W zasadzie czujesz się bardzo niepewnie. Wygląda to tak, jakby ktoś wszedł do twojego domu w celach rabunkowych. Wiedzą, kiedy tam jesteś; wiedzą, kiedy wychodzisz....Przedstawiciel będącej własnością Google firmy Nest Labs oświadczył, że jest świadomy tego, iż hakerzy uzyskują dostęp do jego produktów za pomocą haseł zdobytych w atakach na inne firmy. Konsekwencją tego jest możliwość niekontrolowanego dostępu do urządzeń. Nest sugeruje, by w celu stworzenia dodatkowej warstwy zabezpieczeń użytkownicy skonfigurowali w domowych urządzeniach uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W sprzęcie marki Nest, inaczej niż w chińskich podróbkach i innych tanich urządzeniach IoT, nie ma domyślnych danych logowania – użytkownik musi skonfigurować urządzenie przy użyciu, znanego tylko jemu, unikalnego zestawu poświadczeń.Ustawodawcy w USA i Wielkiej Brytanii starają się wymusić, w przypadku inteligentnych produktów, stosowanie zasady „bezpieczeństwo przez projekt”. Jak dotąd wydaje się, że przestrzega jej jedynie Kalifornia.Poświadczenia Gregga wyciekły najprawdopodobniej w jednym z poważniejszych naruszeń odnotowanych w ubiegłym roku.Przestępcy zazwyczaj kupują w „ciemnej strefie Internetu” wykradzione dane logowania i korzystając z technik typu credential stuffing uzyskują nieautoryzowany dostęp do innych kont, zabezpieczanych tą samą parą parametrów login-hasło. Ponieważ wiele osób używa jednego zestawu poświadczeń dla różnych kont internetowych, nietrudno jest wyobrazić sobie, jak inni użytkownicy przeżywają chwile grozy, podobnie jak Gregg. W takiej sytuacji należy natychmiast zmienić swoje hasła i włączyć uwierzytelniania wielopoziomowe (jeżeli nie zrobiono tego wcześniej) komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


Źródło: Bitdefender / Marken

21.12.2018


Tagi: kamera nadzoru Nest


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE