QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Haitong Bank: NEUTRALNIE dla KGHM (FV 82,04 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 13 grudnia (godz. 8:00) zmienia zalecenie inwestycyjne dla akcji KGHM do NEUTRALNIE (ze SPRZEDAJ) podwyższając cenę docelową do 82,04 PLN (z 79,30 PLN). Głównym powodem zmiany nastawienia do akcji jest oczekiwany wzrost produkcji metalurgicznej w 2019 r., wzrost cen miedzi oraz potencjalne ograniczenie podatku miedziowego, co w ocenie analityków Haitong Bank pozwoli zrekompensować wzrosty cen energii elektrycznej i gazu oraz wyższe koszty pracy.


Szacowany wzrost produkcji metalurgicznej wynika przede wszystkim z efektu niskiej bazy 2018 r., kiedy w wyniku przeprowadzonej w drugim kwartale modernizacji HMGII produkcja miedzi spadła o ok. 37 tys. ton. Ponadto włączenie instalacji prażenia koncentratu planowane w 4Q18 powinno poprawić wskaźnik wykorzystania mocy w HMGI (79,6 proc. planowanych mocy produkcyjnych), co będzie prowadziło do zmniejszenia zapasów koncentratu zgromadzonego w okresie ostatnich dwóch lat. Według analityków Haitong Bank wyższy przerób własnych koncentratów r/r powinien mieć przełożenie na produkcję srebra metalicznego, która w ich ocenie wzrośnie w 2019 r. o 200 ton r/r. Wzrost CAPEX w kolejnych latach może ciążyć na przepływach, jednak z uwagi na przewidywane ograniczenie kapitału pracującego, można oczekiwać raczej silnego FCF w porównaniu do bieżącego roku.


Analitycy Haitong Bank zwracają uwagę, że obecna sytuacja makroekonomiczna nie do końca przemawia za wzrostami cen metali bazowych biorąc pod uwagę niższe odczyty PMI i trwający spór handlowy z USA. Z drugiej strony dostrzegają jednak presję na globalne stawki TC/RC oraz bardzo niski stan zapasów katod na największych giełdach, co może doprowadzić do wzrostu cen, o ile popyt na metal się utrzyma. Dodatkowym czynnikiem, który mógłby przyczynić się do wzrostów cen miedzi jest raczej niewielka liczba nowych projektów górniczych planowanych na 2019 r. oraz zdarzenia jednorazowe (np. przejście z odkrywki do wydobycia podziemnego w kopalni Grasberg w 2019 r.).


Krzysztof Kozieł, Analityk, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

14.12.2018


Tagi: KGHM, rekomendacja, akcje


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE