QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Mid Europa inwestuje w intive

wykres


Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu intive S.A. (“intive” lub „Spółka”) od Enterprise Investors. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.


intive jest wiodącym międzynarodowym dostawcą usług tworzenia oprogramowania, zatrudniającym ponad 1600 wykwalifikowanych specjalistów w 19 biurach na całym świecie. Łącząc design i technologię, firma intive stała się cenionym partnerem transformacji cyfrowej licznych międzynarodowych korporacji z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, high-tech, przemysłowej, medialnej, dóbr konsumpcyjnych, a także usług finansowych.


Kerim Turkmen, Partner w Mid Europa, powiedział: - Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem intive. Jesteśmy pod wrażeniem wysokich kwalifikacji pracowników firmy i ich umiejętności tworzenia oprogramowania i aplikacji dla firm na całym świecie. Ugruntowana pozycja intive, oparta o silną renomę i unikalny zasięg geograficzny, pozwala jej korzystać z przyspieszającego trendu cyfryzacji.


Robert Knorr, Partner Zarządzający Mid Europa, powiedział: - Cenimy inwestycje w firmy, które w trakcie swojej ekspansji międzynarodowej mogą wykorzystać doświadczenie zdobyte w Europie Środkowo-Wschodniej, jej przewagi konkurencyjne i talent. Mid Europa będzie wspierała kreatywny i ambitny zespół intive w budowaniu prawdziwie globalnego gracza w sektorze nowych technologii.


Ludovic Gaudé, Dyrektor Generalny intive, powiedział: - Mid Europa ma długą i udaną historię wspierania firm o wysokim potencjale wzrostu oraz konsolidacji branż. W imieniu firmy z przyjemnością witam ich, jako silnego partnera w kolejnej fazie rozwoju intive, wykorzystującej międzynarodową sieć Mid Europa do ekspansji na poziomie ogólnoeuropejskim i globalnym.


Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Paweł Caruk, Rustam Kurmakaev i Maciej Michalak.


Doradcami dla Mid Europa byli: William Blair i Avendus (M&A), White & Case, Clifford Chance i Dechert (doradcy prawni), BCG (doradca komercyjny) oraz PwC (doradca finansowy i podatkowy).


Źródło: Mid Europa Partners

12.12.2018


Tagi: intive, przejęcie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE