QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Mid Europa inwestuje w intive

wykres


Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu intive S.A. (“intive” lub „Spółka”) od Enterprise Investors. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.


intive jest wiodącym międzynarodowym dostawcą usług tworzenia oprogramowania, zatrudniającym ponad 1600 wykwalifikowanych specjalistów w 19 biurach na całym świecie. Łącząc design i technologię, firma intive stała się cenionym partnerem transformacji cyfrowej licznych międzynarodowych korporacji z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, high-tech, przemysłowej, medialnej, dóbr konsumpcyjnych, a także usług finansowych.


Kerim Turkmen, Partner w Mid Europa, powiedział: - Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem intive. Jesteśmy pod wrażeniem wysokich kwalifikacji pracowników firmy i ich umiejętności tworzenia oprogramowania i aplikacji dla firm na całym świecie. Ugruntowana pozycja intive, oparta o silną renomę i unikalny zasięg geograficzny, pozwala jej korzystać z przyspieszającego trendu cyfryzacji.


Robert Knorr, Partner Zarządzający Mid Europa, powiedział: - Cenimy inwestycje w firmy, które w trakcie swojej ekspansji międzynarodowej mogą wykorzystać doświadczenie zdobyte w Europie Środkowo-Wschodniej, jej przewagi konkurencyjne i talent. Mid Europa będzie wspierała kreatywny i ambitny zespół intive w budowaniu prawdziwie globalnego gracza w sektorze nowych technologii.


Ludovic Gaudé, Dyrektor Generalny intive, powiedział: - Mid Europa ma długą i udaną historię wspierania firm o wysokim potencjale wzrostu oraz konsolidacji branż. W imieniu firmy z przyjemnością witam ich, jako silnego partnera w kolejnej fazie rozwoju intive, wykorzystującej międzynarodową sieć Mid Europa do ekspansji na poziomie ogólnoeuropejskim i globalnym.


Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Paweł Caruk, Rustam Kurmakaev i Maciej Michalak.


Doradcami dla Mid Europa byli: William Blair i Avendus (M&A), White & Case, Clifford Chance i Dechert (doradcy prawni), BCG (doradca komercyjny) oraz PwC (doradca finansowy i podatkowy).


Źródło: Mid Europa Partners

12.12.2018


Tagi: intive, przejęcie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE