QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Whirlpool przedstawił wyniki Planu Przemysłowego 2015-2018 dla Polski

wykres


Zrealizowane zostały inwestycje o wartości 1,3 miliarda złotych (293 milionów euro) w trzech strefach przemysłowych (Łódź, Wrocław i Radomsko). Dzisiaj otworzono nowy zakład produkcyjny suszarek bębnowych w Łodzi.


Firma Whirlpool EMEA przedstawiła dziś wyniki Planu Przemysłowego 2015-2018 dla Polski. Plan, ogłoszony trzy lata temu, potwierdził znaczenie kraju w długoterminowej strategii dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), poprzez realizację istotnych inwestycji, przyczyniających się do rozwoju firmy. Dziś odbyło się również oficjalne otwarcie nowej fabryki suszarek bębnowych w Łodzi, która stanowi centrum nowej platformy produkcyjnej suszarek Whirlpool w regionie EMEA oraz jest ostatnim etapem Planu Przemysłowego.


Plan Przemysłowy dla Polski na lata 2015-2018 poprawił efektywność i wykorzystanie mocy produkcyjnych stref przemysłowych we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku, wspierając jednocześnie modernizację i specjalizację zakładów, innowacje produktowe i doskonalenie procesów. Znaczne zasoby zostały również przeznaczone na badania i rozwój, a także na rozwój kadry.


Początkowo planowana inwestycja w wysokości 1 miliarda złotych (235 milionów euro) wzrosła z biegiem lat do prawie 1,3 miliarda złotych (293 miliony euro), co jeszcze bardziej wzmocniło kluczową rolę kraju dla biznesu Whirlpool w regionie. Dzięki procesowi integracji, w Polsce są obecnie produkowane bardziej atrakcyjne i innowacyjne produkty, które dedykowane są głównie na najważniejsze i konkurencyjne rynki regionu EMEA i nie tylko.


- Realizacja Planu Przemysłowego i ważne inwestycje dokonane w ciągu ostatnich kilku lat świadczą o zaangażowaniu Whirlpool w Polsce – komentuje Fabio Pommella, Prezes Zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z.o.o. – Polska zajmuje centralne miejsce w strategii biznesowej firmy w regionie EMEA oraz odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności Whirlpool. Oprócz posiadania silnych kompetencji w zakresie rozwoju produktów i bazy dostawców, kraj charakteryzuje się również optymalną lokalizacją do obsługi rynków europejskich. Dlatego też nasze polskie zakłady produkują już prawie jedną trzecią całego wolumenu, wytwarzanego przez Whirlpool w regionie EMEA. Kiedy w 2015 roku ogłaszaliśmy Plan Przemysłowy, Indesit i Whirlpool były dwiema oddzielnymi firmami. Proces integracji został zakończony i od kwietnia 2018 roku działamy pod wspólną nazwą Whirlpool Company Polska – kontynuuje Fabio Pommella. – Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z faktu, że ostatnim etapem tej trwającej 4 lata podróży jest otwarcie fabryki suszarek w Łodzi.


Nowa fabryka suszarek została oficjalnie otwarta dziś. Tym samym Łódź stała się najważniejszym elementem Planu Przemysłowego dla suszarek firmy Whirlpool Corporation w regionie EMEA. Strategia zakłada reagowanie na bieżące potrzeby klientów w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku biznesowym. W 2019 r. w Łodzi wyprodukowanych zostanie około 480 tys. suszarek, a przy pełnej wydajności zakład będzie mógł produkować nawet 1,2 miliona urządzeń rocznie.


- Pomyślna realizacja planów jest wynikiem strategii rozwoju biznesowego Whirlpool, ale stało się to możliwe także dzięki otoczeniu biznesowemu, w którym działa firma – mówi Zygmunt Łopalewski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Whirlpool Company Polska. – Relacje z lokalnymi społecznościami, naszymi interesariuszami, w tym lokalnymi władzami oraz instytucjami są dla nas bardzo ważne. Jednak sukces biznesowy nie jest możliwy bez równoczesnego zaangażowania naszych pracowników i ich chęci współtworzenia firmy. Dobrze wyszkolony i zmotywowany zespół jest kluczowym czynnikiem sukcesu naszej organizacji.


W ciągu minionych lat firma Whirlpool rozwinęła znacznie działalność również w innych obszarach. W 2016 roku we Wrocławiu powstało globalne centrum badawczo-rozwojowe dla lodówek wolnostojących. Natomiast w ubiegłym roku w Łodzi firma otworzyła Centrum Usług Wspólnych dla finansów, które obsługuje cały region Whirlpool EMEA.


Źródło: Whirlpool

06.12.2018


Tagi: inwestycje, zakłady produkcyjne, agd


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...