QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Polska kołem zamachowym rynku aut używanych w Europie Środkowej

wykres


Polski oddział AAA AUTO ustanowił rekord sprzedając 1.009 samochodów używanych w samym tylko październiku. Wynik ten oznacza wzrost sprzedaży o 78,6 proc. w stosunku do rezultatu osiągniętego w tym samym okresie 2017 roku. Równocześnie jest to najlepszy rezultat wśród krajów Europy Środkowej, w której obecny jest AURES Holdings, zarządzający międzynarodową siecią autocentrów AAA AUTO.


- Sprzedaż w polskich oddziałach AAA AUTO rośnie systematycznie z miesiąca na miesiąc, szybciej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Wzrost sprzedaży o ponad 78 procent oznacza, że Polska stała się kołem zamachowym rynku aut używanych w krajach Europy Środkowej, w których mamy swoje oddziały. Od stycznia w Polsce sprzedaliśmy już ponad 7.700 aut używanych, a we wszystkich 44 oddziałch AAA AUTO ponad 71.000 samochodów, czyli o 12 procent więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Największy wpływ na wzrost sprzedaży miało wciąż rosnące zainteresowanie samochodami niemal nowymi, które mają 1-2 lata. Stanowiły one ponad 15 procent sprzedanych wszystkich aut w naszych oddziałach w Polsce. Ponadto, wzrost sprzedaży był wynikiem rosnącego także zainteresowania finansowaniem zakupu za pomocą kredytu. Jestem przekonana, że jeśli popyt się utrzyma, pobijemy całoroczny rekord sprzedaży 80.000 aut, który osiągnęliśmy dziesieć lat temu – powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna AURES Holdings, który zarządza międzynarodową siecią autocentrów AAA AUTO.


Po trzech latach budowania infrastruktury i intensywnym szkoleniu polskiego zespołu, AAA AUTO przechodzi do drugiej fazy ekspansji w Polsce. W przyszłym roku planuje otworzyć w Polsce 4 nowe oddziały na 300–500 aut w miastach liczących ponad 300 tys. mieszkańców. Łącznie zamierza w ciągu roku około dwukrotnie rozszerzyć ofertę sprzedaży samochodów, z obecnych około 1.400 do 2.500–3.000 aut. Dla porównania, przeciętny oddział w Czechach poza największymi miastami ma zazwyczaj dostępnych około 200–250 aut.


TOP 10 najczęściej sprzedawanych aut używanych w oddziałach AAA AUTO w Polsce w październiku 2018 r:

1. Opel Astra

2. Ford Focus

3. Skoda Octavia

4. Volkswagen Passat

5. Renault Megane

6. Kia Ceed

7. Volkswagen Golf

8. Toyota Yaris

. Ford Mondeo

10. Renault Clio


Źródło: Grupa AAA AUTO

08.11.2018


Tagi: samochody używane


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE