QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Media społecznościowe po raz kolejny wykorzystane do manipulowania wynikami wyborów prezydenckich

wykres


Facebook usunął 68 fanpage’y oraz 43 fałszywe konta, wykorzystywane do manipulowania wynikami wyborów prezydenckich w Brazylii.


Usunięte fanpage’e i fałszywe konta generowały treści niezgodne z regulaminem Facebooka. Za ich pośrednictwem publikowano spam wyborczy oraz rozpowszechniano klikane treści (clickbait content) w celu tworzenia farm lajków, które drastycznie zwiększały zasięg spreparowanych informacji wyborczych.


Usunięte fanpage’e i konta zostały założone przez Raposo Fernandes Associados (RFA), lokalną grupą marketingową powiązaną z prawicowym kandydatem na prezydenta Jaira Bolsonaro. Co ciekawe, obaj kandydaci skarżą się na polityczny trolling, mogący wpłynąć na wyniki głosowania.


- Nie tylko Facebook został zaatakowany. Podobne działania widoczne są w aplikacji WhatsApp, który jest głównym komunikatorem, a także kanałem uzyskiwania informacji, także politycznych, w Brazylii. Rozpowszechnianie dezinformacji wyborczej stało się poważnym problemem dla sieci społecznościowych. Jest to coraz popularniejsza taktyka wykorzystywana celem wpływania na opinię publiczną i wyniki wyborów. Dlatego sieci społecznościowe powinny wziąć na siebie odpowiedzialność za takie praktyki i skutecznie im przeciwdziałać - komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


W oficjalnym oświadczeniu Monici Guise, Menedżer ds. Polityki Bezpieczeństwa Facebooka w Brazylii czytamy: „Prowadzimy stały monitoring i w przypadku pojawienia się podejrzanych zachowań, natychmiast je blokujemy”. Natomiast Victoria Grand, Główny Menedżer ds. Polityki Bezpieczeństwa Facebooka stwierdziła: „Wybory prezydenckie w Brazylii to krytyczny moment dla tego kraju, dlatego koncentrujemy swoje wysiłki na zapewnieniu neutralności politycznej sieci społecznościowych i bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za próby manipulacji opinią publiczną".


Źródło: Marken/Bitdefender

26.10.2018


Tagi: social media, wybory prezydenckie, manipulacja


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE