QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Brexit coraz bardziej niekorzystny dla Polaków pracujących w Anglii i polskich firmTwardy brexit, który jest teraz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, będzie niekorzystny zarówno dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, jak i polskich firm. Możliwa jest taka sytuacja, że pracujący tam rodacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię.


Efektem twardego brexitu będzie prawo Wielkiej Brytanii do regulowania statusu przedsiębiorców i obywateli innych państw członkowskich UE w sposób samodzielny, jak jak to czyni Szwajcaria, Norwegia, Kanada czy Stany Zjednoczone.


- Z punktu widzenia obywateli Polski, którzy podjęli pracę w Wielkiej Brytanii, po przystąpieniu Polski do UE, ta sytuacja na pewno nie będzie korzystna - mówi w rozmowie z MarketNews24 Marek Jeżewski, Partner, Szef Praktyki Arbitrażu w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). - Po twardym brexicie obywatele Polski nie będą mogli powoływać się na swoje prawa wynikające z prawodawstwa Unii Europejskiej, a w związku z tym od jednostronnej decyzji Wielkiej Brytanii będzie zależało określenie warunków na jakich te osoby będą mogły pozostać na Wyspach, by kontynuować pracę, jak i to czy nie będą musiały opuścić Wielkiej Brytanii.


Dla przedsiębiorców zmienią się warunki prowadzenia wymiany handlowej. Ryzyko wzrasta.


- Wielka Brytania wraz z wystąpieniem z Unii Europejskiej wystąpi także z unii celnej, a to oznacza inne cła i wprowadzenie różnych barier handlowych - wyjaśnia M.Jeżewski z KZP. - Dopóki nie zostaną określone jasne reguły brexitu powstaje duża niepewność wśród przedsiębiorców co do tego, jakie będą warunki prowadzenia działalności na rynku brytyjskim, dlatego krokiem, który bym rozważał na miejscu przedsiębiorców, jest poszukiwania alternatywnych rynków zbytu i przeczekanie tego momentu niepewności.Źródło: Marketnews24.pl

17.10.2018


Tagi: twardy bexit, emigracja zarobkowa, Wielka Brytania


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...