QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Zlot Master Truck w Opolu

Już szósta edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK odbędzie się w dniach 9-10-11 lipca w Opolu. Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji, takich jak widowiskowe pokazy, konkursy sprawności w jeździe ciężarówką, koncerty muzyczne oraz targi branżowe, ale nade wszystko, moc najpiękniejszych ciężarówek, które przyjadą na zlot z całej Europy i wystartują w konkursie o tytuł Master Truck.


W tym roku swój akces na zlot zgłosiła już silna ekipa z Finalndii, między innymi Fin Rajala z premierową, wytuningowaną na grecki styl, Scanią „Zeus”. Pojazdy przypłyną do Polski dzięki uprzejmości linii promowych Finnlines już we środę 7. lipca, a w czwartek 8. lipca przez cały dzień będą jechały przez Polskę kolorowym konwojem, do którego po drodze dołączą najpiękniejsze ciężarówki z Polski, aby pod wieczór wspólnie wjechać do Opola.


Niesłychaną atrakcją tegorocznego zlotu będzie również obecność guru tuningu ciężarowego Svempy Bergendahl’a i jego ponad 1000 konnej ciężarówki kabrio. Pojazd został zbudowany przez szwedzką firmę Svempas na bazie Scanii i stanowi obecnie atrakcję na największych zlotach ciężarówek w całej Europie a nawet na Antypodach. Choć na opolskim zlocie Czerwona Perła będzie już po raz drugi, mało kto wie, że numer na jej drzwiach jest wykonany ze szczerego złota. Na zlocie zagoszczą także tuningowane ciężarówki z Finlandii, Niemiec, Czech, Słowacji, Włoch i Polski.


Choć uczestnicy z zagranicy będą niewątpliwą atrakcją, trzeba przyznać, że polskie pojazdy, które jednak wciąż stanowią większość uczestników polskiego zlotu, zlot gromadzi bowiem ok. 150 pojazdów, z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom. O jego utrzymanie warto się starać, ponieważ zwycięzcy w kategoriach piękności pojazdów mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Należą do nich choćby komplety ciężarowych felg aluminiowych, markowe orurowania, komplety opon, wartościowy sprzęt elektroniczny, morze oleju silnikowego i wiele innych cennych i przydatnych truckerom rzeczy. Można je zdobyć między innymi w kategoriach za najlepsze wnętrze, najlepszy pojazd specjalny, najlepsze oświetlenie, najlepsze nagłośnienie wewnątrz oraz za całokształt. Oprócz kategorii głównych, przyznawanych jest wiele wyróżnień z rąk patronów zlotu, dziennikarzy i sponsorów. W każdej klasie wręczane są puchary i wartościowe nagrody, których w sumie przyznawanych jest ponad 30. Jednak, jak twierdzą uczestnicy, tuningowania pojazdów ciężarowych rzadko dokonuje się dla nagród. Robi się to z miłości do tych pojazdów, które przecież stanowią dla kierowców drugi, a nierzadko nawet pierwszy dom. Jakość tuningu w polskim wykonaniu jest również doceniana za granicą, a polskie ciężarówki niejednokrotnie goszczą na najbardziej prestiżowych europejskich zlotach, zdobywając tam również tytuły.


Jednak zlot Master Truck to nie tylko piękne ciężarówki. To także moc innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów po to, aby nikt, kto się zjawi na imprezie ani przez chwilę się nie nudził. Przede wszystkim, odwiedzający, którzy na co dzień nie mają styczności z techniką, tu na branżowych targach mogą zapoznać się z motoryzacyjnymi nowinkami, oferowanymi przez licznie obecnych producentów i konstruktorów pojazdów, urządzeń i akcesoriów. To właśnie w rozluźnionej atmosferze piknikowej młodzież łapie bakcyla naukowego, a dorośli nawiązują interesujące kontakty biznesowe. Program truckerskiego show obfituje w konkursy, w których można wykazać się zarówno wiedzą, jak i sprawnością a nade wszystko zdobyć atrakcyjne upominki, a czas spędzony na zlocie umilają chwile z muzyką w wykonaniu artystów polskiej i zagranicznej sceny rockowo-countrowej. Piątkowy program tegorocznego zlotu otworzy countrowo-rockowa gala muzyczna, w której przeboje zespołu Hagoka zaśpiewa plejada gwiazd z Robertem Moskwą i Pawłem Kukizem na czele, a towarzyszyć im będą Korneliusz Pacuda z Chuckiem Norrisem. W sobotni wieczór wystąpi Roy Orbison Revival Band, podczas występu, którego odbędzie się spektakularne Light Show, gdzie pierwsze skrzypce grać będzie nietuzinkowe oświetlenie ciężarówek uczestniczących w zlocie. Warto wspomnieć o tym, że organizatorzy przygotowali również moc atrakcji dla dzieci, a jedną z ciekawszych będzie, prowadzona przez Rycerzy Gwiezdnych Wojen, Akademia Jedi – z nauką władania świetlnym mieczem oraz pirackie zabawy zorganizowane przez najprawdziwszych Piratów z Karaibów.


Podsumowując, świetny, obfitujący w dobrą zabawę zlot, atrakcyjne nagrody dla właścicieli najpiękniejszych pojazdów, szeroki wachlarz interesujących zajęć dla dorosłych i dla dzieci… To wszystko już w dniach 9-11 lipca w Opolu, przy ulicy Prószkowskiej 76, na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej, podczas 6. Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK.


Transport i logistyka


Źródło: eprzewoźnik

06.07.2010


Tagi: MASTER TRUCK

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE