QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Makabryczna lalka Momo wciąż krąży w sieci

wykres


Przerażająca lalka o nazwie "Momo" rozprzestrzeniła się niczym wirus w Internecie. Została nazwana "nowym Slendermanem 2018" ze względu na strach jaki sieje w świecie online, a także związek jaki ma z grami samobójczymi, które są wymierzone w dzieci.


Lalka Momo stała się horrorem Internetu w 2018 roku ze względu na rosnącą liczbę samobójstw. Trend osiągnął szczyt popularności w okresie wakacji w 2018 roku. Wyzwania Momo przyjmują formę wirusa rozprzestrzeniającego się za pomocą mediów społecznościowych, gdzie użytkownicy podszywają się pod fikcyjną postać Momo, kontaktując się z dziećmi i młodzieżą w serwisie WhatsApp, zachęcając ich do dodania w swoich kontaktach. Po dodaniu postaci do kontaktów automatycznie pozwalamy aplikacji na zainfekowanie urządzenia wydobywając nasze prywatne dane. Następnie użytkownik zaczyna otrzymywać szereg wiadomości graficznych oraz video o charakterze psychodelicznym zawierające groźby i polecenia. Ma to miejsce aż do czasu wycofania się z gry, podjęcie takiego działania powoduje wzmożoną aktywność Momo z wiadomościami szantażującymi jak i zastraszającymi o wyrządzeniu krzywdy najbliższym, co w skutkach doprowadza do samookaleczenia, a w najgorszych przypadkach do popełnienia samobójstwa.


Odnotowano, że wyzwanie zostało już zgłoszone w Stanach Zjednoczonych, Francji, Meksyku, Niemczech oraz Argentynie. Polska policja również ostrzega rodziców jak i placówki szkolne przed straszliwą grą, z powodu narastającej popularności Momo w sieci. Wzięcie udziału w wyzwaniu może mieć śmiertelne skutki, stąd wzmożona ostrożność jest jak najbardziej zalecana.


Potencjalna możliwość komunikacji z miliardami ludzi, ma swoje drugie dno. Osoby o skłonnościach psychopatycznych otrzymały nowe, potężne narzędzie, możliwość kontaktu z milionami podatnych na wpływy młodych ludzi. Nowe możliwości prowadzą do powstawania nowych zagrożeń. Był już Niebieski Wieloryb, teraz jest MOMO, w przyszłości pojawią się nowe coraz bardziej kreatywne zagrożenia.


Schemat działania osób stających za destrukcyjnymi dla młodych ludzi zagrożeniami jest bardzo podobny. Napastnicy przekonują ofiary, że zostały wybrane spośród innych, obcują z tajemnicą. Kiedy trafią na młode osoby, o niskiej samoocenie i zaburzonych relacjach z rówieśnikami, wciągają je w coraz bardziej intensywną relację. Potem zaczynają się szantaże i zmuszanie do wykonywania kolejnych, coraz bardziej destrukcyjnych dla siebie i otoczenia, czynności.


- Dlatego bezpieczeństwo w sieci wiąże się nie tylko z ochroną danych osobowych czy dbaniem o bezpieczeństwo płatności. W sieci kryją się zagrożenia przed którymi możemy uchronić nasze dzieci jedynie interesując się ich życiem i dając poczucie pewności że są kochane i ważne - komentuje Błażej Pilecki, Bitdefender Product Manager z firmy Marken.


Źródło: Bitdefender

11.10.2018


Tagi: lalka MoMo, wirus, ochrona danych


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE