QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Tąpnęło na rynkach akcji

wykres


Największe od lutego spadki na rynku akcji w USA i kontynuacja wyprzedaży ryzykownych aktywów w trakcie azjatyckiej sesji (efekt obaw o skutki podwyżek stóp Fed oraz wzrostu ryzyka eskalacji wojny handlowej USA-Chiny ze wzrostem kursu USDCNY w pobliże najwyższego od kryzysu poziomu 7,0) zwiększa znaczenie dzisiejszych danych inflacyjnych z USA.


Inflacja CPI w USA we wrześniu prawdopodobnie nieznacznie spowolniła, ale za sprawą czynników egzogenicznych, podczas gdy inflacja bazowa wzrosła, wzmacniając oczekiwania na kolejne podwyżki stóp Fed.


Minutes z posiedzenia EBC we wrześniu mogą zawierać wskazówki nt. polityki reinwestycyjnej, co miałoby znaczenie dla zachowania włoskich obligacji skarbowych.


Dane nt. chińskiego handlu zagranicznego we wrześniu (w nocy z czwartku na piątek) rzucą więcej światła na stan światowych obrotów towarowych. Dane mogą być już pod częściowym wpływem nowych ceł nałożonych przez USA na chińskie towary o wartości ok. 200 mld USD (weszły w życie 24 września).


Krajowe dane GUS nt. handlu zagranicznego mogą pokazać wyraźne osłabienie dynamiki obrotów towarowych w ślad za słabymi danymi z Niemiec.


Przegląd wydarzeń:

  • Inflacja PPI w USA spadła we wrześniu do 2,6% r/r, głównie na skutek efektu wysokiej bazy statystycznej. Bazowa inflacja PPI (z wyłączeniem żywności i energii) wzrosła do 2,5% r/r z 2,3% w sierpniu, wskazując na nasilenie presji inflacyjnej i wspierając obecną retorykę FOMC. Kolejne miesiące powinny przynieść dalszy wzrost inflacji bazowej, do czego przyczynią się dodatkowo cła nałożone na import z Chin.
  • Solidny wzrost brytyjskiej produkcji przemysłowej w sierpniu (1,3% r/r), z korzystną strukturą wzrostu, wskazuje, że osłabienie GBP wywiera pozytywny wpływ na przetwórstwo przemysłowe.
  • Prezes Fed w Nowym Jorku, J.Williams, powiedział, że podwyżki stóp pozwalają ograniczyć apetyt na ryzyko na rynkach finansowych i powtórzył, że dalsze podwyżki stóp będą wspierać osiągnięcie celów Fed. Tym samym wpisał się on w szereg wcześniejszych wypowiedzi z FOMC wskazujących na kontynuację podwyżek stóp. Sprzeciwia się im D.Trump, który uważa, że tempo tych podwyżek jest zbyt szybkie, a po wczorajszej głębokiej przecenie akcji na Wall Street stwierdził, że Fed „oszalał”.

Źródło: PKO Bank Polski

11.10.2018


Tagi: gospodarka


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO