QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

wykres


Tegoroczną, jedenastą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw – rozpoczniemy 12 listopada!


W szczególnym dla Polaków 2018 roku organizujemy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Chcemy pochylić się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.


Pamiętamy, że dziś jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość będzie głównym tematem naszych rozmów: zastanowimy się nad tym, jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat. Wspólnie z uczestnikami będziemy myśleć, jak sprawić, by w Polsce w 2118 żyło się lepiej niż dziś.


Jednocześnie chcemy prześledzić to, jak polski biznes zmienił się w ostatnich latach, a tematów na pewno nie zabraknie. Michał Pawłowski, Prezes Fundacji ŚTP wskazuje na liczne zmiany, jakie są udziałem polskich przedsiębiorców: W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy.


Tworzymy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce od ponad dziesięciu lat. W tym czasie zostaliśmy jednym z liderów Global Entrepreneurship Week za sprawą stworzenia sprawnego systemu koordynacji działań w regionach. Podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad dwa i pół tysiąca bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówią Agata Kochalska i Dominika Nakielska odpowiadające w Fundacji za kontakt z partnerami.


Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje pulę rozmaitych aktywności. Poza szkoleniami i warsztatami dla stawiających pierwsze kroki w biznesie, odbędą się również prelekcje związane z prawem podatkowym i rozliczeniami z ZUS-em. Aktywnie działać będą Punkty Informacji Funduszy Europejskich, a swoim doświadczeniem dzielić się będą związki pracodawców takie jak Konfederacja Lewiatan czy Pracodawcy RP oraz firmy z sektora MŚP, które osiągnęły sukces na polskim i międzynarodowym polu.


Zapraszamy do rejestracji wydarzeń i aktywnego uczestnictwa w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, więcej informacji na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl


Koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Województwie Dolnośląskim jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczawnie-Zdroju.


Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z ośrodkiem Enterprise Europe Network i Dolnośląskimi Pracodawcami zainauguruje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku we Szczawnie-Zdroju w dniu 12 listopada br. wydarzeniem pod nazwą „Konstytucja biznesu 2018 - jak stosować najważniejsze rozwiązania?”, a w kolejnych dniach przeprowadzi szereg szkoleń i warsztatów dedykowanych dolnośląskim przedsiębiorcom,. które będą skupiać się na takich aspektach, jak planowane zmiany w prowadzeniu działalności gospodarczej objęte Konstytucją dla Biznesu, zmiany w podatku VAT i zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności, zasady przygotowania umów w handlu międzynarodowym, przepisy prawa i planowane zmiany dotyczące zatrudniania cudzoziemców oraz system monitorowania drogowego przewozu towarów - rejestr zgłoszeń SENT.


Głównym celem działań realizowanych przez DARR S.A. i jej partnerów w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest wsparcie rozwoju konkurencyjności i wydajności biznesowej MŚP poprzez podnoszenie wiedzy z zakresu poszczególnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, promocja idei przedsiębiorczości oraz rozwój przedsiębiorczości poprzez kształtowanie postaw biznesowych oraz budowanie kultury przedsiębiorczości.


Wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zostały objęte Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.


Program inauguracji i formularz rejestracyjny na stronie Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2018 w Szczawnie-Zdroju


Źródło: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

10.10.2018


Tagi: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO