QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Brexit wzmacnia funta. Portfele Wenezuelczyków

foto

Ostatnie doniesienia na temat kolejnych uzgodnień z Unią Europejską wsparły notowania funta. Wenezuelczycy dobijani hiperinflacją. Ceny na Węgrzech w górę.


Brexit wspomaga funta

Wygląda na to, że wielu analityków zbyt ostro oceniało możliwości Wielkiej Brytanii w negocjacjach brexitowych. Wraz z postępami w wypracowywaniu kolejnych rozwiązań funt odzyskuje powoli swoje straty. Pomaga mu w tym nieciekawa sytuacja w Europie. Gorsze wyniki gospodarcze Niemców to jedna sprawa, ale głównym problemem wydają się obecnie Włosi. Nowy rząd nie daje gwarancji, że kraj będzie prowadził racjonalną politykę budżetową. W rezultacie euro traci na wartości co dodatkowo umacnia funta.


Dramat Wenezueli

Zadziwiające, że kraj będący istotnym eksporterem ropy naftowej przy cenie w okolicach 80 dolarów za baryłkę może mieć takie problemy gospodarcze. Właśnie zaktualizowano prognozę inflacji. Ten rok zakończy się podobno 1,37 mln procent a kolejny inflacja sięgnie 10 mln procent. Jak bardzo absurdalne są to wartości pokazuje prosta kalkulacja. Przy tym poziomie cen większość mieszkań sprzedanych na początku stycznia nie pozwoli za tą samą kwotę zjeść obiadu pod koniec grudnia. Rząd nie podejmuje jednak żadnych istotnych reform mających wyrwać kraj z tej błędnej pętli.


Inflacja na Węgrzech w górę

Węgierskie ceny rosną w skali roku już o 3,6%. To co prawda o zaledwie 0,1% powyżej oczekiwań, ale jest to już 1,5% wzrostu od początku roku. Jaki wpływ ma inflacja na waluty? Przeważnie zbyt szybko rosnąca inflacja jest ograniczana przez podwyżki sóp procentowych. Te z kolei powodują, że waluta, której oprocentowanie rośnie zyskuje na wartości. To właśnie dlatego wielu analityków spodziewa się, że Węgrzy podniosą niedługo stopy procentowe. Rosnąca inflacja umacnia zatem forinta.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

09.10.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...