QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

W.P.I.P. buduje gigantyczne centrum logistyczne dla e-obuwie.pl

wykres


Już w sierpniu ogłoszono, że będzie to ogromne centrum logistyczne o docelowej wielkości nawet 150.000 m kw. Spółka eobuwie.pl do realizacji pierwszego etapu tej inwestycji wybrała firmę W.P.I.P. z Poznania.


Budowa nowego centrum logistycznego dla eobuwie.pl w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze już ruszyła i ma się odbywać etapami. Docelowo kompleks hal planowany jest na ok. 150.000 m kw.


W pierwszej kolejności powstanie hala magazynowa o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40.000 m kw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja magazynu ma potrwać do drugiej połowy 2019 roku.


– Umowę na budowę pierwszej części kompleksu podpisaliśmy w połowie września i już rozpoczęliśmy prace w terenie tzw. makroniwelację na powierzchni 80.000 m kw. Następnie będziemy budować halę z 32 dokami załadowczymi, w którym będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów – mówi Robert Lepczyński, kierownik projektu W.P.I.P.


W.P.I.P. przygotowało koncepcję na budowę centrum logistycznego o powierzchni 150.000 m kw. wraz z zagospodarowaniem terenu. Prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad II etapem inwestycji.


Obecny magazyn dystrybucyjny eobuwie.pl znajduje się w Nowym Kisielinie i ma powierzchnię 15.000 m kw. Planowany nowy kompleks hal, jak widać, ma być docelowo prawie 10 razy większy, powodując nie tylko wzrost zatrudnienia o 200 dodatkowych pracowników, ale też jeszcze większe usprawnienie obsługi klientow przez eobuwie.pl.


– Dla nas to kluczowa inwestycja w strategicznym rozwoju spółki – informuje Marcin Grzymkowski, założyciel i prezes eobuwie.pl. – Nowe centrum pozwoli nam rozwinąć się dystrybucyjnie i technologicznie. W obiekcie chcemy wprowadzić rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce, jak np. maszyny autonomiczne.


Firma eobuwie.pl ma w swojej ofercie ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach.


wykres


Źródło: W.P.I.P.

05.10.2018


Tagi: centrum logistyczne, Zielona Góra, eobuwie.pl


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE