QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Słaby początek złotówki

foto

Nasza waluta nie radzi sobie najlepiej na początku tygodnia. Dolar coraz mocniejszy. Najważniejsze dane tygodnia dopiero w piątek.


Złoty traci

Pomimo bardzo dobrych informacji z rynku pracy w Polsce, które napłynęły w zeszłym tygodniu nasza waluta nie jest w stanie utrzymać swojej wartości na rynku. Jest to też spora zasługa silnego dolara, który zyskuje na szerokim rynku. W poniedziałkowy poranek amerykańska waluta wyceniana jest 3,69 zł. Euro kosztuje 4,28 zł. Z funta zapłacimy 4,82 zł, a frank szwajcarski oscyluje wokół poziomu 3,76 zł. Ratunkiem dla złotówki płynącym z wewnętrznego podwórka mogłaby być środowa decyzja RPP o zmianie stóp procentowych, jednak znając nasze władze monetarne koszt pieniądza jeszcze przez chwilę pozostanie niezmieniony.


Poniedziałek z PMI

Dzisiejszy handel upłynie pod znakiem licznych odczytów indeksów PMI dla przemysłu. Jako pierwsze tradycyjnie już poznamy informacje z państw europejskich, a także zbiorczy wynik ze Strefy Euro. Z kolei po południu napłyną do nas odczyty z kanadyjskiego i amerykańskiego PMI. Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych poznamy raport ISM również dla przemysłu.


Najważniejsze dane w piątek

Największe emocje na rynki wkroczą najprawdopodobniej dopiero w piątek. Poznamy wówczas pierwszopiątkowy odczyt z amerykańskiego rynku pracy. Ostatnie zaskoczenie szybszym wzrostem płac dało nadzieję na kolejne podwyżki stóp procentowych. Potwierdził to również prezes FED, który po środowej decyzji o wzroście kosztu pieniądza w Stanach zapowiedział już kolejne ruchy, co w szerszej perspektywie jeszcze bardziej pomoże notowaniom dolara. Możemy zatem spodziewać się zwiększonej zmienności na notowaniach par dolarowych. Dodatkowym motorem napędowym dla amerykańskiej waluty jest słabość euro.


Autor: Krzysztof Pawlak - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Currency One SA

01.10.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE