QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Słaby początek złotówki

foto

Nasza waluta nie radzi sobie najlepiej na początku tygodnia. Dolar coraz mocniejszy. Najważniejsze dane tygodnia dopiero w piątek.


Złoty traci

Pomimo bardzo dobrych informacji z rynku pracy w Polsce, które napłynęły w zeszłym tygodniu nasza waluta nie jest w stanie utrzymać swojej wartości na rynku. Jest to też spora zasługa silnego dolara, który zyskuje na szerokim rynku. W poniedziałkowy poranek amerykańska waluta wyceniana jest 3,69 zł. Euro kosztuje 4,28 zł. Z funta zapłacimy 4,82 zł, a frank szwajcarski oscyluje wokół poziomu 3,76 zł. Ratunkiem dla złotówki płynącym z wewnętrznego podwórka mogłaby być środowa decyzja RPP o zmianie stóp procentowych, jednak znając nasze władze monetarne koszt pieniądza jeszcze przez chwilę pozostanie niezmieniony.


Poniedziałek z PMI

Dzisiejszy handel upłynie pod znakiem licznych odczytów indeksów PMI dla przemysłu. Jako pierwsze tradycyjnie już poznamy informacje z państw europejskich, a także zbiorczy wynik ze Strefy Euro. Z kolei po południu napłyną do nas odczyty z kanadyjskiego i amerykańskiego PMI. Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych poznamy raport ISM również dla przemysłu.


Najważniejsze dane w piątek

Największe emocje na rynki wkroczą najprawdopodobniej dopiero w piątek. Poznamy wówczas pierwszopiątkowy odczyt z amerykańskiego rynku pracy. Ostatnie zaskoczenie szybszym wzrostem płac dało nadzieję na kolejne podwyżki stóp procentowych. Potwierdził to również prezes FED, który po środowej decyzji o wzroście kosztu pieniądza w Stanach zapowiedział już kolejne ruchy, co w szerszej perspektywie jeszcze bardziej pomoże notowaniom dolara. Możemy zatem spodziewać się zwiększonej zmienności na notowaniach par dolarowych. Dodatkowym motorem napędowym dla amerykańskiej waluty jest słabość euro.


Autor: Krzysztof Pawlak - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Currency One SA

01.10.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy