QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Do 2022 roku rynek inteligentnych liczników energii i urządzeń pomiarowych będzie wart 10,4 miliardów USD

wykres


W dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej bardzo ważna jest dokładna wiedza w czasie rzeczywistym na temat przepływu energii. Ma ona istotne znaczenie zarówno dla odbiorców , jak i dostawców. Nowa technologia pozwala znacząco obniżyć koszty, dlatego z chwilą wynalezienia inteligentnych urządzeń pomiarowych (inteligentnych liczników), powstał nowy, wart miliardy dolarów, rynek.


Unia Europejska planuje „zastąpić do 2020 roku 80% liczników elektrycznych ich inteligentnymi odpowiednikami wszędzie tam, gdzie jest to opłacalne” – czytamy w oficjalnym raporcie UE. I dalej „wprowadzenie inteligentnych systemów pomiarowych i inteligentnych sieci może zmniejszyć w UE emisję spalin oraz zużycie energii nawet o 9%. W krajach takich jak USA, Korea Południowa i Japonia istnieją już regulacje prawne zachęcające do wprowadzania na wielką skalę inteligentnych liczników.


W roku 2017 zainstalowano na świecie aż 88,2 milionów inteligentnych liczników o wartości rynkowej 7,1 miliarda dolarów. Specjaliści z firmy Global Data prognozują, że globalny rynek urządzeń pomiarowych osiągnie do 2022 roku wartość 10,4 miliarda dolarów. Wzrost ten zostanie wymuszony przez „rosnącą emisję spalin, ograniczenie krajowych zasobów energetycznych, starzejącą się infrastrukturę oraz rosnący popyt i koszt energii elektrycznej”. Według Subha Krishnana, analityka energetycznego w Global Data, Chiny nie będą zainteresowane instalowaniem inteligentnych liczników w takim stopniu, jak inne kraje. Azjatycki kolos koncentruje się na tworzeniu całkowicie nowej infrastruktury, która ma zapewnić „niezawodną i tanią energię elektryczną.


- Pomimo notowanego wzrostu popytu na urządzenia pomiarowe IoT, nadal stoimy przed poważnymi wyzwaniami. Należą do nich wysokie ceny urządzeń, brak odpowiednich przepisów zachęcających do inwestycji, słabe standardy techniczne sieci energetycznej, niedociągnięcia legislacyjne i złe zarządzanie zasobami. Jednakże oczekuje się, że wraz z rozwojem rynku powstaną korzystne regulacje prawne i spadną koszty, co w połączeniu z rozwojem technologicznym powinno złagodzić niektóre z tych wyzwań – komentuje Błażej Pilecki, Bitdefender Product Manager z firmy Marken.Źródło: Marken

27.09.2018


Tagi: inteligentne liczniki

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...