QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

W których województwach dochodzi do największej liczby wypadków?

wykres


W ubiegłym roku doszło do 32 760 wypadków drogowych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w województwie łódzkim, najmniej w kujawsko-pomorskim.


Łącznie w 2017 r. odnotowano 907 mniej wypadków niż rok wcześniej. Choć spadek ich liczby dotyczył większości województw, to jednocześnie w całej Polsce wzrosła liczba kolizji.


Najwięcej wypadków w woj. łódzkim

W 2017 r. do największej liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców danego regionu doszło w województwach: łódzkim (152,7), pomorskim (112,4) oraz małopolskim (106,7). W porównaniu z rokiem poprzednim wypadkowość znacznie spadła, a wzrost liczby wypadków został odnotowany tylko w trzech województwach: podkarpackim, podlaskim i wielkopolskim. Jednocześnie liczba kolizji wzrosła we wszystkich regionach Polski.


wykres


Najmniejsza liczba wypadków została odnotowana w woj. kujawsko-pomorskim. Wskaźnik liczby wypadków na 100 tys. mieszkańców był w tym regionie niemal o połowę niższy od średniej w kraju (85,3).


Gdzie najwięcej osób zostało poszkodowanych?

W wypadkach drogowych na terenie Polski rannych zostało 39 466 osób. Choć największą ich liczbę odnotowano w woj. łódzkim, to biorąc pod uwagę wskaźnik liczby rannych na 100 wypadków, najgorzej w zestawieniu wypadł Dolny Śląsk.


wykres


Łącznie na polskich drogach zginęło 2 831 osób. Najwięcej ofiar odnotowano w woj. podlaskim i kujawsko-pomorskim. Najniższy wskaźnik ofiar śmiertelnych na 100 wypadków, odnotowano w województwach: pomorskim, małopolskim i łódzkim.


Jak wypadkowość wpływa na cenę OC?

Miejsce zamieszkania kierowcy jest jednym z czynników decydujących o cenie ubezpieczenia OC. Towarzystwa analizują raporty policyjne, dzięki czemu wiedzą, w których regionach drogi są najbardziej i najmniej bezpiecznie. Choć zamieszkanie w danym województwie ma wpływ na wysokość składki, to jest to tylko jedna z wielu składowych.


wykres


Najwięcej za OC w sierpniu 2018 r. płacili mieszkańcy woj. pomorskiego – wynika z danych rankomat.pl. Należy jednak pamiętać, że ostateczna cena polisy to suma indywidualnych czynników związanych z danym kierowcą i jego pojazdem. Nawet jeśli ceny na Pomorzu należą statystycznie do najwyższych, to nie oznacza, że mieszkaniec niewielkiej miejscowości w woj. pomorskim, posiadający komplet zniżek za bezszkodową jazdę, również zapłaci wysoką składkę.


Opracowanie: rankomat.pl na podstawie danych Komendy Głównej Policji

25.09.2018


Tagi: wypadki drogowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO