QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Podpisano przedostatnią umowę na budowę odcinków A1

wykres


Podpisano umowę na realizację odcinka autostrady A1, od Kamieńska do Radomska. Do sfinalizowania budowy całego ciągu od Tuszyna do Częstochowy, a tym samym uciąglenia A1 od Gdańska do granicy z Czechami, brakuje jeszcze tylko jednej umowy. Podpiszemy ją po zakończeniu kontroli uprzedniej prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.


GDDKiA Odcinek Kamieńsk - Radomsko (tzw. odcinek C) o długości ok. 16,7 km zaprojektuje i zbuduje konsorcjum firm: Strabag i Budimex. Wartość podpisanej umowy 573,1 mln złotych, a czas realizacji to 32 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych: 15 grudnia - 15 marca).


Istniejąca dwujezdniowa droga zostanie gruntownie przebudowana. Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Betonowa nawierzchnia oznacza większą trwałość. Ocenia się, że bez poważniejszych zabiegów remontowych trasa powinna służyć 30 - 40 lat.


To już czwarta umowa z pięciu na odcinki od Tuszyna do Częstochowy. Przypomnijmy że na terenie województwa śląskiego trwa też budowa pozostałych odcinków A1, od węzła Częstochowa Północ (wraz z obwodnicą) do Pyrzowic.


GDDKiA Ukończenie budowy autostrady A1 pozwoli na bezpieczne i szybkie skomunikowanie południa Polski z portami trójmiejskimi, a tym samym ułatwi dostęp do nich także naszym południowym sąsiadom: Czechom, Słowakom i Węgrom. Przyczyni się także do rozwoju gospodarczego na poziomie lokalnym.


A1 od Tuszyna do obwodnicy Częstochowy będzie miała ok. 81 km, łączny koszt realizacji to ok. 3,7 mld zł (w tym m.in.: prace budowlane, odszkodowania za nieruchomości, nadzór).


Źródło: GDDKiA

14.09.2018


Tagi: autostrada A1, wykonawca, odcinek


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE