QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Seria danych ze Stanów Zjednoczonych

foto

Rada Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła rynków. Stopy procentowe w Polsce pozostają bez zmian. Popołudniowy kalendarz makroekonomiczny przepełniony danymi ze Stanów Zjednoczonych.


RPP nie pomaga

Wczoraj poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych w Polsce. Tak, jak spodziewała się znaczna większość obserwatorów nie doszło do żadnych zmian. Na jakiekolwiek ruchy ze strony polskich władz monetarnych przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać co najmniej do przyszłego roku, chyba, że przyszłe odczyty makroekonomiczne będą odbiegały od założeń. Tymczasem w czwartkowy poranek nasza waluta osłabia się. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,84 zł. Euro kosztuje 4,33 zł. Cena dolara wynosi 3,72 zł, a funta brytyjskiego 4,81 zł.


USA, USA, USA

Dzisiejsza sesja zdominowana jest przez szereg danych z amerykańskiej gospodarki. Serię odczytów zza oceanu rozpocznie nie aż tak istotny dla inwestorów raport Challengera. Będzie to jedynie wstęp do późniejszych wydarzeń. Po godzinie 14:00 poznamy raport ADP, który często wzbudza emocje wśród inwestorów. a będzie tylko i aż zapowiedź jutrzejszych wydarzeń. W dalszej części dnia będzie również ciekawie. Opublikowane zostaną bowiem m.in. dane dotyczące zamówień na dobra, indeks PMI dla usług czy raport ISM również dla sektora usług. Należy zatem w godzinach popołudniowych bacznie przyglądać się notowaniom dolara amerykańskiego. Taka liczba i istotność publikacji z pewnością wprowadzi większą zmienność na rynkach.


Jutro jeszcze ciekawiej

Mimo iż dziś już czwartek, to tydzień zdaje się dopiero nabierać tempa. Na piątek zaplanowano bowiem publikację danych dotyczących sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. Poznamy również odczyt Produktu Krajowego dla Strefy Euro. Zapowiada się zatem emocjonująca końcówka tygodnia. W piątek warto zwrócić uwagę na notowania euro, dolara kanadyjskiego i amerykańskiego.


Autor: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Currency One SA

06.09.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...