QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Haitong Bank: KUPUJ dla TSG (FV 110,10 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 4 września (godz.08:38) rozpoczyna rekomendowanie Ten Square Games (TSG) od KUPUJ z ceną docelową akcji w wysokości 110,10 PLN. TSG produkuje popularne gry, głównie na urządzenia mobilne w modelu free-to-play (F2P). Monetyzacja gier odbywa się za pomocą mikropłatności/opłat licencyjnych i przychodów reklamowych. TSG pracuje obecnie nad nowymi funkcjonalnościami Fishing Battle i Mini Golf, takimi jak multiplayer i możliwością zawierania zakładów, co może docelowo zwiększyć potencjał monetyzacyjny gier.


TSG ma zerowe zadłużenie, solidny bilans i planuje wypłacać dywidendę (polityka dywidendowa zakłada wskaźnik wypłaty na poziomie 75 proc.). Wśród produktów firmy znajdują się takie gry jak: Let’s Hunt, Wild Hunt, Magic Heroes, Let’s Farm i Mushroom Hunt. Spółka uważnie kontroluje koszty (budżet Evergreen to około 0,5-1,0 mln PLN), co skutkuje niską kapitalizacją kosztów gier (około 6 proc. sprzedaży w 2017 r.). Pozwala to przeznaczyć do 75 proc. zysków na dywidendę, co jest dość niezwykłym zjawiskiem w branży gier w Polsce.


Fishing Clash wygenerował w 2018 łączne przychody na poziomie 25,1 mln PLN z czego 17,5 mln PLN w drugim kwartale. W lipcu (pierwszy miesiąc trzeciego kwartału), gra wygenerowała 8 mln. Haitong Bank spodziewa się sierpniowych przychodów na poziomie około 8,7 mln PLN. We wrześniu gra może otrzymać kolejny tak zwany featuring, co może pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie grą, bazę klientów, a w konsekwencji wygenerowane przychody. Dlatego też Haitong Bank spodziewa się przychodów na poziomie około 9 mln, a w całym 2018 roku około 73 mln PLN (przy zachowaniu wskaźnika wydatków marketingowych do przychodów na poziomie 26 proc.).


Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

05.09.2018


Tagi: TSG, rekomendacja, akcje


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...