QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Google zaznacza wszystkie witryny HTTP jako „niezabezpieczone”

wykres


Po wydaniu Google Chrome 68, gigant technologiczny Google określa wszystkie witryny HTTP jako "niezabezpieczone", aby programiści mogli przenieść swoje portale do bezpieczniejszego protokołu HTTP Secure (HTTPS). W przeciwieństwie do protokołu HTTP (Hypertext Transfer Protocol), protokół HTTPS jest szyfrowany za pomocą TLS (Transport Layer Security), zabezpieczając komunikację między komputerem a odwiedzanymi witrynami.


Google ogłosił w lutym, podczas przedstawiania planu działania przeglądarki na 2018 rok., plan flagowania wszystkich stron HTTP w Chrome.


- Począwszy od lipca 2018 r., po wydaniu Chrome 68, Chrome zaznaczy wszystkie witryny HTTP jako niezabezpieczone”- napisała na blogu Google Security Emily Schechter- menedżer produktu bezpieczeństwa Chrome. Dziś jest dzień, w którym Chrome 68 jest w stabilnej formie, dostępny dla każdego, kto ma komputer z systemem Windows, Mac lub Linux.


Zgodnie z planem działania Google donosi, że wszystkie witryny HTTP będą oznaczone jako "niezabezpieczone" w poszerzonym ostrzeżeniu.


- Nowy interfejs Chrome pomoże użytkownikom zrozumieć, że wszystkie witryny HTTP nie są bezpieczne i nadal, domyślnie, przesuwają stronę internetową w stronę bezpiecznej sieci HTTPS. Protokół HTTPS jest łatwiejszy i tańszy niż kiedykolwiek wcześniej i odblokowuje zarówno ulepszenia wydajności, jak i nowe zaawansowane funkcje, które są zbyt wrażliwe na http” - dodał Schechter. W przyszłych wersjach Chrome (69 lub 70)- gigant planuje pokazać ostrzeżenie na czerwono. Niedługo po tym usunie je całkowicie - pokazując tylko ikonę kłódki jako wskazówkę, że odwiedzana witryna jest bezpieczna.


Zwiększenie ilości informacji dla użytkownika o tym, że połączenie jest bezpieczne w protokole HTTPS, a niezabezpieczone w zwykłym http, jest o tyle istotna, że do tej pory mniejsza część połączeń była szyfrowana i użytkownik nie był świadom jak bardzo jest narażony na atak i podglądanie jego haseł i loginów. Flagowanie wszystkich stron internetowych jako niebezpiecznych, nakłoni być może programistów do szybszego przeniesienia swoich portali na lepiej szyfrowany protokół, co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa odwiedzających witryny - komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.


Programiści, którzy chcą uzyskać swoje strony internetowe za pośrednictwem protokołu HTTPS, mają do dyspozycji te narzędzia: https://developers.google.com/web/fundamentals/security/encrypt-in-transit/why-https?hl=en


Źródło: Bitdefender

23.08.2018


Tagi: niemiecka gospodarka


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...