QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Bolid PWR Racing Team najszybszy we Włoszech

wykres


Zwycięstwo w teście przyspieszenia, trzecie miejsce w prezentacji biznesowej i ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej – to znakomite wyniki zespołu PWR Racing Team w zawodach Formuły Student, które w niedzielę zakończyły się we Włoszech.


O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło 47 zespołów, a tytułu bronili studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy przed rokiem ze swoim bolidem RT08 zwyciężyli w klasyfikacji generalnej z przewagą ponad czterdziestu punktów nad drugą w tabeli ekipą Politechniki z Mediolanu.


Pod koniec maja nasi młodzi inżynierowie zaprezentowali swoją nową konstrukcję bolidu RT09, który jest rozwinięciem poprzedniego, bardzo udanego modelu. Lżejszy, bardziej ergonomiczny, z oryginalnymi rozwiązaniami i mocniejszym silnikiem dawał nadzieję na walkę o podium.


Rywalizacja tradycyjnie już rozpoczęła się od konkurencji statycznych – prezentacji biznesowej oraz Design Event, czyli prezentacji konstrukcyjnej bolidu. Pokaz biznesowy PWR Racing Team został oceniony bardzo wysoko i nasz zespół zajął trzecie miejsce. W Design Event studenci uplasowali się na siódmej pozycji.


W sobotę i niedzielę przyszedł czas na rywalizację na torze. Bolidy oceniane były w następujących konkurencjach dynamicznych – Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skidpad (jazda na czas po torze w kształcie „ósemki”), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) i Efficiency (ocena wydajność pojazdu).


RT09 z czasem 3,69 sekundy okazał się najlepszy w teście przyspieszenia. Z wynikiem 54,46 sekund bolid zajął szóste miejsce w kategorii na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru i uplasował się na czwartej pozycji w kategorii Endurance i Efficiency. Niestety w kategorii Skidpad naszym studentom nie poszło już tak dobrze i zajęli w niej siedemnaste miejsce.


Ostatecznie zespół PWR Racing Team zdobył 805,169 pkt i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym. Na drugim miejscu sklasyfikowano niemiecką drużynę Uniwersytetu Erlangen-Nuremberg (819,414 pkt), a na najwyższym stopniu podium stanęli młodzi konstruktorzy z austriackiego Uniwersytetu Technicznego w Graz (908,070 pkt).


Naszych studentów czekają w tym sezonie jeszcze dwa starty – w Czechach (31 lipca-4 sierpnia) i w Niemczech (6-12 sierpnia).


Formuła Student to międzynarodowe zawody inżynierskie, w których rywalizują studenckie zespoły z całego świata. Uczestnicy zawodów muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.


Zespół PWR Racing Team jest pierwszą polską drużyną, która zaczęła rywalizować w tych zawodach. W 2009 r. studenci Politechniki Wrocławskiej zadebiutowali na wyścigach w Wielkiej Brytanii, prezentując wirtualny model bolidu, a od 2010 r. regularnie budują pojazdy i startują nimi na torach w Europie i USA.


Źródło: Politechnika Wrocławska

16.07.2018


Tagi: bolid, zawody, PWR Racing Team


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE