QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Złoty nadal w odwrocie

giełda

Wczorajszy dzień nie był najlepszy dla złotego. Środowe osłabienie naszej waluty spowodowane było nie tylko zapowiedziami nałożenia nowych ceł przez Stany Zjednoczone na Chiny, ale także dobrymi odczytami z amerykańskiej gospodarki.


Tamtejsza inflacja producencka okazała się wyższa od oczekiwań, co dało dodatkowej siły dolarowi. Umacniający się dolar tradycyjnie już nie pomaga walutom z rynków wschodzących. Stąd też mogliśmy oglądać takie osłabienie złotówki. Choć dzisiejszy poranek wygląda raczej neutralnie na notowaniach naszej waluty to należy pamiętać, że są to tak naprawdę pierwsze chwile czwartkowego handlu i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Póki co dolar amerykański wyceniany jest na 3,71 zł. Franka szwajcarskiego kupimy za 3,72 zł. Wspólna waluta znajduje się na poziomie 4,33 zł, a funt brytyjski kosztuje 4,90 zł.


Dzień z inflacją

W godzinach przedpołudniowych poznamy dziś odczyty inflacyjne z ważniejszych gospodarek europejskich. W Niemczech inflacja konsumencka nie zaskoczyła rynków, dlatego też nie było widać żadnej reakcji na notowaniach euro. Na publikację danych z Francji przyjdzie nam jeszcze chwilkę poczekać. Ponadto w godzinach porannych poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w Strefie Euro.


Dla Strefy Euro ważniejsza dzisiaj będzie jednak publikacja protokołu z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy z uwagą przeczytają raport w celu zapoznania się z dalszymi planami EBC co do prowadzenia polityki monetarnej.


Popołudnie ze Stanami

Z kolei po południu poznamy szereg danych zza oceanu. Najważniejszymi z nich będą odczyty inflacji konsumenckiej, a także liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Mniejszym echem na rynkach powinny obejść się publikacje zmiany zapasów paliw, czy odczyt budżetu federalnego. Niemniej jednak powinniśmy oglądać zwiększoną zmienność w okolicy odczytów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim.


Autor: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Currency One SA

12.07.2018


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...