QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Olympus otwiera we Wrocławiu centrum usług wspólnych

wykres


Olympus, wiodący globalny producent technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, otwiera we Wrocławiu nową spółkę: Olympus Business Services Europe (OBSE). Spółka będzie pełnić rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Dzięki inwestycji firmy Olympus, we Wrocławiu w perspektywie średniookresowej, powstanie 300 nowych miejsc pracy.


Posiadając ponad 30 biur w regionie EMEA, firma Olympus staje przed coraz większym wyzwaniem związanym z różnorodnością procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Firma podjęła decyzję o scentralizowaniu i uproszczeniu wybranych procesów, które zostaną przeniesione do centrum usług wspólnych, powstającym we Wrocławiu. Na terenie Polski działa już filia Olympus Polska Sp. z o.o. (OPL), która powstała ponad 20 lat temu i ma siedzibę w Warszawie. Teraz, wraz z powstaniem we Wrocławiu nowej filii OBSE, na mapie Polski pojawi się dodatkowo ważny ośrodek dla międzynarodowych operacji biznesowych firmy.


- Mistrzem w tworzeniu nowych miejsc pracy w Europie jest Dolny Śląsk ale trzeba podkreślić, że połowa z nich tworzona jest we Wrocławiu. Cieszę się, że firma Olympus przyczyni się do powstania kilkuset nowych miejsc pracy w naszym mieście - komentuje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. - Szczególnie cieszy otwarcie firmy Olympus na współpracę z naszymi studentami, którzy będą chcieli rozwijać w niej swoje pasje - dodaje.


Powstające nowe centrum usług wspólnych OBSE pomoże w standaryzacji i optymalizacji działań związanych z obsługą administracyjną w całym regionie EMEA, w obszarach związanych z finansami, zarządzaniem łańcuchem dostaw, wsparciem sprzedaży i zasobami ludzkimi. Jednocześnie jego celem jest scentralizowanie know-how, optymalizacja efektywności realizowanych procesów, zwiększenie konkurencyjności oraz poprawa jakości usług świadczonych dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych.


- Decyzja ta, pozwoli nam, zwiększyć dokładność i szybkość realizacji naszych codziennych działań biznesowych” – mówi Stefan Kaufmann, Dyrektor Wykonawczy w firmie Olympus Europa SE & Co. KG. „Jest to również jeden z elementów wspierania naszej ogólnej misji sprawiania, że życie ludzi staje się zdrowsze, bezpieczniejsze i szczęśliwsze.


Siedziba nowej spółki mieści się w dogodnej lokalizacji w niedawno ukończonym biurowcu Retro Office House w centrum Wrocławia. Funkcję Dyrektora Zarządzającego nowego centrum usług wspólnych będzie pełnić od 1 sierpnia Agnieszka Orłowska, która wcześniej kierowała wrocławskim centrum biznesowym firmy Google. Aktualnie trwa rekrutacja w celu skompletowania nowego zespołu oddziału, a wolne miejsca czekają na pracowników w dziale finansów, zarządzania łańcuchem dostaw i wsparcia sprzedaży. Otwarcie nowej filii Olympus w dynamicznie rozwijającej się lokalizacji do prowadzenia biznesu, jaką jest Wrocław, zaowocuje utworzeniem w perspektywie średniookresowej do 300 nowych i międzynarodowych miejsc pracy.


Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej: - Wrocław był jednym z wielu miast w całej Europie, które starały się aby firma Olympus założyła swoją filię właśnie u nich. Wygraliśmy dzięki bardzo dobrej bazie uniwersyteckiej oraz wysoko wykwalifikowanym pracownikom. Ważnym czynnikiem dzięki któremu udało się nam pozyskać tego inwestora było duże wsparcie ze strony miasta.


Jako pracodawca w szybko rozwijającej się branży technologii medycznych, Olympus oferuje perspektywiczne stanowiska pracy o dużym potencjale rozwoju oraz możliwość uczestniczenia już od samego początku w tworzeniu centrum usług wspólnych. Firma wspiera również rozwój pracowników w całej sieci oddziałów Olympus w regionie EMEA. Oprócz możliwości osobistego rozwoju pracownikom oferowane są konkurencyjne wynagrodzenia i pakiety świadczeń.


Olympus wybrał Wrocław z wielu miast z całej Europy. Wrocław jest miejscem o międzynarodowym i różnorodnym charakterze, posiada bogate życie kulturalne i jest miastem młodym demograficznie. Jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym w Polsce i posiada dużą liczbę dobrze wykształconych studentów i specjalistów o wysokich umiejętnościach językowych.


- Cieszymy się na ścisłą współpracę z miastem Wrocław - mówi Tomasz Mrzygłód, Dyrektor Zarządzający w firmie Olympus Polska Sp. z o.o. - Oprócz naszej inwestycji gospodarczej w regionie, chcemy także angażować się tu lokalnie i kulturowo. Olympus planuje zorganizowanie we Wrocławiu na początku 2019 roku jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych imprez: Perspective Playground - Interaktywnej wystawy sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych naszej firmy a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów - dodaje.


Źródło: Olympus Europa

26.06.2018


Tagi: centrum usług wspólnych, Wrocław, Retro Office


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE