QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Budowy dróg ekspresowych i autostrad opóźnione

wykres


Zaledwie kilka tras szybkiego ruchu będzie otwartych jeszcze w tym roku. Sprawne wyjazdy na wakacje czekają Polaków najwcześniej w 2019 roku. Co i kiedy będzie otwarte?


- Ja to się nawet cieszę, że jeszcze budują tę trasę - mówi wprost starsza kobieta. - Przynajmniej bez problemu truskawki mogę sprzedawać - śmieje się. A gdy rozmawiamy, w mikroskopijnej zatoczce przy tymczasowej drodze zatrzymuje się auto. W środku cała rodzina, kierowca wyskakuje po truskaweczki i śmigają dalej. No, prawie. Najpierw trzeba jeszcze wrócić na zatłoczoną trasę, a o to łatwo nie jest. Tak teraz wyglądają okolice Wyszkowa, kilkanaście metrów od trasy S8.


Kto od strony Warszawy będzie chciał jechać na Mazury, prawdopodobnie wybierze właśnie tę drogę. Według planów ekspresówka miała być oddana w połowie wakacji. Dziś wiadomo, że to już praktycznie nierealne. W połowie sezonu urlopowego oddany zostanie tylko kawałek: od Ostrowa Mazowieckiego do granicy województwa. Ale dwa pozostałe odcinki nie będą gotowe wcześniej niż na przełomie sierpnia i września. A to oznacza, że wyjazd na Mazury będzie łatwiejszy dopiero w przyszłe wakacje. Niektórym może się uda wrócić nową drogą, choć i to jest wątpliwe.


Przejechaliśmy się budowaną S8. Pracę trwają na kilkunastu odcinkach. W wielu miejscach droga wygląda na bliską ukończenia, ale... wystarczy konsekwentnie jechać w stronę Białegostoku, by zobaczyć w czym problem. W wielu miejscach nie sposób spotkać żywego ducha, prace czekają. A to nie ma barier, a to krawężnik niegotowy.


Budowlańcy są wyczuleni na ciekawskie oko. Gdy tylko wyciągam telefon, przeganiają mnie z wiaduktu. - Tu trwa budowa, proszę sobie iść - krzyczą z daleka. Z kolei tam, gdzie ich nie ma, nie ma też nic ciekawego do pokazania. Ot pustka.


Co by się nie działo, w wakacje kierowcy jadący do Augustowa, Rajgrodu czy Suwałk będą więc stać w korkach. To samo jadący do Białegostoku czy Zambrowa. Przejazd 40-kilometrowym odcinkiem zamiast trwać maksymalnie kilkanaście minut (przy dopuszczalnej prędkości) wydłuży się nawet do godziny. W obie strony okoliczna trasa jest po prostu zapchana. A byliśmy tam w środę – dwa dni przed końcem roku szkolnego, a jednocześnie przed startem sezonu urlopowego.


Źródło: money.pl

25.06.2018


Tagi: drogi, autostrady, budowa


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...