QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Skończy się upijanie na plaży. Miasto chce zerwać z łatką imprezowni. W kolejce następne miasta

wykres


- Przepisy nie dawały możliwości zablokowania sprzedaży alkoholu nocą. Gdy tylko się zmieniły, postanowiliśmy, że czas wprowadzić nową kulturę picia – mówią w Mielnie. Katowice, Olsztyn, Zielona Góra i wiele innych rozważają, czy nie pójść tą drogą. Mniejsza dostępność procentów to mniej awantur po nocach, ale czy również oręż w walce z alkoholizmem?


Rada Miasta w Tychach właśnie przegłosowała zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6 rano. Tym samym to śląskie miasto dołączyło do rosnącej grupy miast, które zdecydowały się na wyłączenie sprzedaży napojów procentowych w określonych dzielnicach. Napoje procentowe bez ograniczeń będą serwowane w lokalach.


"Koniec świata. Nie będzie nocnego picia na plaży w najbardziej rozrywkowym mieście nad polskim morzem" – pomyśleli ci, którym Mielno kojarzyło się z imprezami od południa do godzin porannych. A jednak – Mielno stało się właśnie pierwszym nadmorskim kurortem, w którym nocą nie kupimy alkoholu. I to nie tylko w centrum miasta, ale w całej gminie.


- Zależy nam na bezpieczeństwie gości i mieszkańców. Ci ostatni skarżą się na nocny hałas. Chcemy stawiać na inną kulturę picia, a zacząć należy od siebie – przekonuje Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy urzędu miasta.


Miasto już wcześniej zastanawiało się, jak rozwiązać problem osób nadużywających alkoholu na świeżym powietrzu i zerwać z łatką "największej nadmorskiej imprezowni". Do niedawna nie było prawnej możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu. Pojawiła się 9 marca, gdy zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Wprowadziły one ogólny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz dały gminom prawo do wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w określonych uchwałą częściach miasta.


Autor: Martyna Kośka


Źródło: money.pl

23.06.2018


Tagi: Mielno plaza, alkohol, zakaz


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE