QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Samochody elektryczne w Polsce są jeszcze zbyt drogieŚrednio auto elektryczne w Polsce jest dwukrotnie droższe od swojego konwencjonalnego odpowiednika. Ilość rejestracji nowych pojazdów elektrycznych na 10 000 rejestracji ogółem jest w Polsce bardzo niska, w Unii Europejskiej gorzej wypada tylko Grecja. Jednak zainteresowanie elektromobilnością wzrasta.


Wzrosła liczba Polaków, którzy rozważają zakup samochodu elektrycznego w okresie trzech najbliższych lat z 12,4 proc. w 2017 r., do 17 proc. obecnie, jak wynika z Barometru Elektromobilności 2018, zrealizowanego dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Znacznie większe jest zainteresowanie tradycyjnymi hybrydami, które traktowane są jak substytut pojazdu elektrycznego, a wynosi 28 proc.


- Przyczyną małego wolumenu rejestracji nowych pojazdów elektrycznych jest wysoki koszt zakupu, a Polacy deklarują, że są skłonni zapłacić więcej za samochód elektryczny, ale ich ceny muszą być o 35-48 proc. niższe - mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.


Co dziesiąty badany wskazał, że do zakupu EV przekonałaby go także bardziej rozwinięta infrastruktura punktów ładowania. Aż 40 proc. Polaków chciałoby ładować samochody elektryczne, gdy parkują przy swoim domu, co może być trudne, ponieważ w Polsce nie dominuje budownictwo jednorodzinne.Źródło: MarketNews24

20.06.2018


Tagi: samochody elektryczne


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...