QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Giełdowi gracze też chcą skorzystać na mundialu. Piłka to ogromny biznes

wykres


Na mundial w Rosji szykują się nie tylko kibice, ale i biznes. Za tak wielką imprezą idą duże pieniądze, po które chcą sięgnąć też polskie spółki notowane na giełdzie. Kibice-inwestorzy powinni zainteresować się wynikami m.in. Grupy Żywiec, Sfinksa czy Intersportu.


W Rosji ruszają mistrzostwa świata w piłce nożnej. To wielka impreza nie tylko pod względem sportowym, ale i biznesowym. Rosjanie na organizację mundialu, w zależności od wyliczeń, wydali około 11-12 mld dolarów. I choć inwestycja dla nich może się finansowo nie spiąć, dla wielu firm jest to świetna okazja, by pokazać się i poprawić wyniki ze sprzedaży.


Na liście światowych gigantów, którzy partnerują imprezie, są m.in. Adidas, Coca-Cola, Hyundai, Visa czy McDoland's. Peter Garnry, ekspert Saxo Banku, wskazuje, że najkorzystniejszą ekspozycję na mundial ma Adidas.


- Ze względu na fakt, iż Adidas będzie powszechnie reklamowany i jest to marka produktów szybko zbywalnych, wydarzenie to może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż - komentuje analityk. Wskazuje przy tym na potencjał tych spółek jako giełdowych graczy. Mundial może okazać się więc też w niektórych przypadkach dobrą okazją do zarobienia na ich akcjach.


Również na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, które liczą na to, że dzięki wielkiemu zainteresowaniu piłkarskimi mistrzostwami świata sprzedadzą więcej niż w normalnym czasie. Wśród takich firm jest m.in. czołowy polski producent piwa - Grupa Żywiec. Na podobnych klientów może liczyć Sfinks, a więc właściciel "Piwiarni Warka" czy popularnej restauracji Sphinx.


Z jednej strony mamy producentów piwa, a więc trunku, który przy okazji meczów jest wyjątkowo popularny. Z drugiej są producenci wszelkiego rodzaju przekąsek czy słodyczy, jak np. Grupa Otmuchów. To do niej należą: chrupki Bingo i słodycze z logo Odra.


Wśród innych spółek z GPW można też wskazać m.in. na Lotos, który jest głównym sponsorem reprezentacji Polski, Mennicę Polską, która z okazji mundialu wypuściła specjalną kolekcję monet kolekcjonerskich, czy Amrest, a więc operatora restauracji KFC, Burger King czy Pizza Hut, które też starają się podczepić pod najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku.


Źródło: money.pl

15.06.2018


Tagi: mundial, giełda


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...