QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Uniwersytet Greenwich ukarany grzywną za wyciek danych

wykres


Uniwersytet Greenwich został ukarany grzywną w wysokości 160 000 USD na mocy Ustawy o ochronie danych z 1998 r. Przez Biuro Komisarza ds. Informacji w sprawie wycieku danych osobowych prawie 20 000 pracowników, absolwentów i studentów, informuje BBC.


W informacjach znajdowały się nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery telefonów, informacje o postępach w nauce, rozmowy e-mailowe między studentami i pracownikami oraz około 3500 kart zdrowia z dokładnymi informacjami na temat problemów fizycznych i psychicznych.


Wygląda na to, że dane zostały umieszczone w Internecie na podstronie stworzonej na potrzeby konferencji z 2004 roku, która pozostała aktywna i niezabezpieczona po zakończeniu wydarzenia. Strona została odkryta najpierw w 2013, a później w 2016 roku przez cyberprzestępców, którzy wykorzystali jej luki w celu infiltracji serwera.


- Takie sytuacje dzieją się przez poleganie wyłącznie na formalnych procedurach i nagminne przechowywanie haseł w postaci nieszyfrowanej, co ułatwia działanie przestępcom. Jednym z głównych powodów wycieków są luki w aplikacjach i brak realnych testów bezpieczeństwa”, komentuje Mariusz Politowicz inżynier techniczny Bitdefender w firmie Marken - Nie pomaga również niska świadomość oraz brak inwestycji w rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Przewidujemy, że ilość i skala wycieków danych będzie się zwiększać, a na pewno nasza wiedza na ich temat – dodaje.


Naruszenie bezpieczeństwa zostało wykryte przez studenta uniwersytetu, który zgłosił to BBC i ICO.


- Uczniowie i pracownicy mieli prawo oczekiwać, że ich dane osobowe będą przechowywane w bezpieczny sposób, a to poważne naruszenie spowodowałoby znaczny stres. Charakter danych i liczba osób, których to dotyczy, zmusiły nas do podjęcia takiej decyzji i nałożenia grzywny. University of Greenwich zaakceptował decyzję i twierdzi, że podjął radykalne kroki w celu zabezpieczenia swoich danych i infrastruktury. Doceniamy wnioski ICO i przepraszamy ponownie wszystkich, którzy mogli zostać dotknięci - powiedział sekretarz Uniwersytetu Peter Garrod.


- Żadna organizacja nie może powiedzieć, że będzie odporna na nieautoryzowany dostęp ani teraz ani w przyszłości, ale możemy z przekonaniem powiedzieć naszym studentom, pracownikom, absolwentom i innym zainteresowanym, że nasze systemy są o wiele bardziej niezawodne niż dwa lata temu. Wszystko za sprawą zmian, które wprowadziliśmy, […] Poważnie podchodzimy do tych kwestii i poddajemy nasze procedury stałej kontroli, aby upewnić się, że zawierają one najlepsze rozwiązania - dodaje.


Źródło: White Magic

05.06.2018


Tagi: Uniwersytet Greenwich, wyciek danych osobowych, kara


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO