QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Jakub Borowczyk

foto

Nowym prezesem Klastra IT został Jakub Borowczyk z firmy brightONE. Na stanowisku prezesa Klastra IT zastąpi on Katarzynę Witkowską, która pełniła tę funkcję przez ostatnich 5 lat. W tym roku nie kandydowała na stanowisko prezesa, jednak pozostała w zarządzie. W skład zarządu weszło aż 12. przedstawicieli firm technologicznych należących do stowarzyszenia. Organizacja zrzesza obecnie ponad 80 firm ze Szczecina i regionu, które współpracują ze sobą na rzecz budowania i rozwoju silnej marki regionalnej branży nowoczesnych technologii.


Jakub Borowczyk od 4 lat piastuje stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie brightONE, która należy do Klastra IT. Wcześniej przez wiele lat zdobywał doświadczenie jako menedżer w międzynarodowych korporacjach w kraju i zagranicą. Jego kariera zawodowa od początku związana jest z branżą IT – pracował jako programista, kierownik projektów, sprzedawca i menedżer. Współtworzył m.in. systemy informatyczne pierwszego lotu największego samolotu pasażerskiego na świecie – Airbusa A380. Jest rodowitym szczecinianinem, ukończył Uniwersytet Szczeciński.


- Istotną rolą Stowarzyszenia od lat jest budowanie silnej branży IT w Szczecinie. Chcę aby Klaster.IT podjął się również zdefiniowania strategicznych kierunków rozwoju tego sektora w naszym mieście. Szeroka cyfryzacja, która wpływa na każdą gałęź przemysłu, wymaga ukierunkowania działań, które to przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności firm z branży IT i wzmocni ich pozycję w kraju i zagranicą. Nowy liczniejszy Zarząd nie tylko wskazuje na chęć dalszej współpracy, lecz również pozwala na celowy podział i stworzenie „hubów” kompetencyjnych – mówi Jakub Borowczyk.


Po zmianie statutu liczba członków zarządu Klastra IT zwiększyła się z 5 do 12 osób. Poza prezesem w jego skład weszli: Robert Bodendorf (MikroSerwis), Grzegorz Chamulak (Xcomp), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Maciej Jankowski (Fundacja Netcamp), Marcin Kaczmarek (Consileon), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa), Marzena Mojsiewicz (ProINFO Internet & Media Marketing), Marcin Skonieczny (Dige), Paweł Sławacki (Meelabs Polska), Marcin Szulga (Asseco Data Systems) i Katarzyna Witkowska (Technopark Pomerania).


Klaster IT zrzesza ponad 80 zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Należące do niego firmy rozwijają wzajemne relacje biznesowe poprzez realizację wspólnych projektów i udział w wydarzeniach, na których dzielą się wiedzą techniczną i biznesową. Stowarzyszenie współpracuje także ze szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia specjalistów IT, z władzami samorządowymi w zakresie uwzględniania potrzeb firm IT w planowaniu polityki gospodarczej regionu oraz z instytucjami wspierającymi biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.Źródło: Klaster IT

04.06.2018


Tagi: Jakub Borowczyk, prezes zarządu


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE