QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Festiwal Wolności we Wrocławiu

wykres


Z okazji 100-lecia niepodległości i pierwszych częściowo wolnych wyborów zapraszamy na Festiwal Wolności. W dniach 4-5 czerwca powrócimy do przełomowych wydarzeń z 1989 r. i wspólnie będziemy cieszyć się z odzyskanej wolności. Wrocław odwiedzą m.in. prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, a także dr Auma Obama.


Pierwszego dnia festiwalu (4 czerwca) usiądziemy przy okrągłym stole do wspólnego śniadania, które przygotuje dla nas Robert Małkowicz.


– Zachęcam do wspólnego świętowania jednej z ważniejszych dat w historii Polski. 4 czerwca spotkajmy się na wielkim wrocławskim śniadaniu wolności. Na Rynku rozstawimy okrągły stół, do którego zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.


– W rozmowach o wolności przy wspólnym śniadaniu udział wezmą m.in.: Barbara Trzeciak-Pietkiewicz, dr Adolf Juzwenko, Mark Brzeziński, Alicja Grzymalska, prof. Jerzy Hausner, Rafał Bubnicki, Stanisław Szuszkiewicz, Andrij Sadowy – dodaje Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turstyki.


Następnie ruszymy – wraz z paradą pojazdów – z Rynku w kierunku ul. Granicznej, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablic z nazwami Ronda 4 Czerwca 1989 r. i ul. Zbigniewa Brzezińskiego.


– W poniedziałek na rondzie 4 Czerwca zawiesimy biało-czerwoną flagę na maszcie, która będzie tam już na zawsze. Udział w wydarzeniu weźmie prezydent Lech Wałęsa – informuje Michał Kobosko, dyrektor programowy Festiwalu Wolności.


Tego samego dnia po południu weźmiemy udział w panelu dyskusyjnym „Stulecie niepodległości. Polska – światu.” Z prof. Krzysztofem Pomianem porozmawiają Aleksandra Klich i Irek Grin.


We wtorek, 5 czerwca, odbędzie się Forum Festiwalu Wolności. Wśród zaproszonych gości we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia obecni będą m.in. byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski czy Stanisław Szuszkiewicz, a także były premier Polski Kazimierz Marcinkiewicz. W trakcie pięciu sesji porozmawiamy o wolności, demokracji i przyszłości Europy.


Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Auma Rita Obama. Kenijska pisarka działaczka zaangażowana na rzecz projektów społecznych, humanitarnych i środowiskowych wygłosi 30-minutowe przemówienie podczas Forum Festiwalu Wolności.


Źródło: UM Wrocław

30.05.2018


Tagi: Festiwal Wolności


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE