QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Studenci Politechniki Wrocławskiej przywieźli stertę medali z zawodów w USA

Jedenaście medali zdobyli w sumie studenci Politechniki Wrocławskiej na zawodach w USA. Dzisiaj o swoich sukcesach opowiedzą przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego i koła naukowego KoNaR.


wykres


Złota szachownica

Pięć medali – jeden złoty i cztery srebrne – to dorobek Koła Naukowego KoNaR na olimpiadzie robotycznej RoboGames 2018, , która odbyła się w Alameda Fairgrounds w Pleasanton. W największym na świecie turnieju robotycznym rywalizowało 828 robotów z ponad 20 krajów.


Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Best of Show otrzymał projekt robotycznej szachownicy, w której rolę przeciwnika pełnił zbudowany na PWr, a obecnie rozwijany jako produkt komercyjny przez firmę FLASH Robotics, robot społeczny EMYS.


Trzy srebrne medale zdobyły roboty „SkyWave” i „Navy” w kategorii wyścigów Linefollower. Czwarte srebro do puli dorzucił robot „Stasio” w kategorii Nano Sumo, gdzie roboty mają za zadanie zepchnąć się z okrągłego ringu.


wykres


Srebrne samoloty

Natomiast aż sześć krążków – pięć srebrnych i jeden brązowy – zdobyli studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design West 2018, które rozegrano na lotnisku Van Nuys koło Los Angeles. W rywalizacji udział wzięło ponad 70 drużyn z całego świata. Zadaniem uczestników jest samodzielne skonstruowanie bezzałogowych samolotów spełniających wyśrubowane normy regulaminowe. Maszyny mają podnieść jak największy ciężar, a jednocześnie same ważyć jak najmniej.


Na zawody zespół JetStream zabrał dwa modele – „Red Bomber” zgłoszony do kategorii Micro oraz „Dragonfly” rywalizujący w klasie Advanced. Nasi studenci spisali się znakomicie zdobywając w obu klasach drugie miejsca w klasyfikacji generalnej. Ponadto w klasie Advanced Wywalczyli srebrny krążek w kategorii na celność zrzutu ładunku. Natomiast w kategorii Micro wywalczyli II miejsca w prezentacji technicznej, za najcięższy podniesiony ładunek oraz III miejsce w raporcie technicznym.


Zostali tym samym najczęściej nagradzaną drużyną całych zawodów.


Źródło: Politechnika Wrocławska

30.05.2018


Tagi: studenci, zawody, medale


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE