QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Studenci Politechniki Wrocławskiej przywieźli stertę medali z zawodów w USA

Jedenaście medali zdobyli w sumie studenci Politechniki Wrocławskiej na zawodach w USA. Dzisiaj o swoich sukcesach opowiedzą przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego i koła naukowego KoNaR.


wykres


Złota szachownica

Pięć medali – jeden złoty i cztery srebrne – to dorobek Koła Naukowego KoNaR na olimpiadzie robotycznej RoboGames 2018, , która odbyła się w Alameda Fairgrounds w Pleasanton. W największym na świecie turnieju robotycznym rywalizowało 828 robotów z ponad 20 krajów.


Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Best of Show otrzymał projekt robotycznej szachownicy, w której rolę przeciwnika pełnił zbudowany na PWr, a obecnie rozwijany jako produkt komercyjny przez firmę FLASH Robotics, robot społeczny EMYS.


Trzy srebrne medale zdobyły roboty „SkyWave” i „Navy” w kategorii wyścigów Linefollower. Czwarte srebro do puli dorzucił robot „Stasio” w kategorii Nano Sumo, gdzie roboty mają za zadanie zepchnąć się z okrągłego ringu.


wykres


Srebrne samoloty

Natomiast aż sześć krążków – pięć srebrnych i jeden brązowy – zdobyli studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design West 2018, które rozegrano na lotnisku Van Nuys koło Los Angeles. W rywalizacji udział wzięło ponad 70 drużyn z całego świata. Zadaniem uczestników jest samodzielne skonstruowanie bezzałogowych samolotów spełniających wyśrubowane normy regulaminowe. Maszyny mają podnieść jak największy ciężar, a jednocześnie same ważyć jak najmniej.


Na zawody zespół JetStream zabrał dwa modele – „Red Bomber” zgłoszony do kategorii Micro oraz „Dragonfly” rywalizujący w klasie Advanced. Nasi studenci spisali się znakomicie zdobywając w obu klasach drugie miejsca w klasyfikacji generalnej. Ponadto w klasie Advanced Wywalczyli srebrny krążek w kategorii na celność zrzutu ładunku. Natomiast w kategorii Micro wywalczyli II miejsca w prezentacji technicznej, za najcięższy podniesiony ładunek oraz III miejsce w raporcie technicznym.


Zostali tym samym najczęściej nagradzaną drużyną całych zawodów.


Źródło: Politechnika Wrocławska

30.05.2018


Tagi: studenci, zawody, medale


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...