QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wiemy, co trzyma Polaków w miejscu pracy. Wiemy też, co sprawia, że pracę rzucają

wykres


To wcale nie wynagrodzenie najskuteczniej skłania nas do tego, by pozostać w dotychczasowym miejscu pracy. Czynnikiem, który ma w tym wypadku największe znaczenie, jest poczucie stabilności zatrudnienia. Wyniki tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Research pokazują, że to, co przyciąga do firmy kandydatów, nie zawsze jest tym, co najbardziej cenią w niej obecni pracownicy.


Co drugi respondent pytany o czynniki, które skłaniają go do pozostania u obecnego pracodawcy, wymienia stabilność zatrudnienia (51%). Niewiele mniej osób wskazuje lokalizację miejsca pracy (48%) oraz równowagę między życiem zawodowym a prywatnym (44%). Wynagrodzenie, które w czasie szukania nowego pracodawcy ma kluczowe znaczenie, w ocenie obecnego miejsca pracy trafia dopiero na czwarte miejsce (42%).


– Aby skutecznie myśleć o rozwoju biznesu, przedsiębiorcy powinni także zadbać kompleksowo o kwestie zatrudnienia. Nie oznacza to tylko budowania atrakcyjnej oferty dla kandydatów, chodzi również o naszych obecnych pracowników. Nie zawsze oczekiwania obu grup będą tożsame – podkreśla Monika Hryniszyn, Dyrektor Personalna i Członek Zarządu Randstad Polska. Jak dodaje, uważne wsłuchiwanie się w potrzeby obecnie zatrudnionych z jednej strony zwiększy lojalność naszych pracowników, z drugiej - pozytywnie wpłynie na wizerunek pracodawcy, czyli aspekt, który na etapie poszukiwania zatrudnienia coraz częściej rozważają potencjalni kandydaci.


Z badania Randstad wynika, że są potrzeby pracowników, które – jeśli pracodawca im nie sprosta – często mogą przesądzić o odejściu z pracy. W tej kwestii najczęściej respondenci wymieniają wynagrodzenie. 61% z nich jako powód rezygnacji z pracodawcy podaje zbyt niską pensję w porównaniu z płacą oferowaną przez inne firmy. 42% uczestników badania uważa, że brakuje im szans na rozwój kariery i dlatego zdecydowali się odejść. Brak uznania lub nagród może być natomiast powodem odejścia z pracy dla 28% ankietowanych.


W aktualnej sytuacji rynkowej Polacy są otwarci na zmianę pracy – tak deklaruje blisko połowa osób, które brały udział w badaniu. Coraz częściej podejmują też konkretne działania, by stale pozostawać kandydatem atrakcyjnym dla pracodawców i zwiększać swoje szanse na rozwój kariery.


48% badanych otwarcie i elastycznie podchodzi do zmian w sferze zawodowej, 42% odświeża swoje umiejętności na szkoleniach i kursach, a 41% chętnie akceptuje elastyczne godziny pracy. 1/3 ankietowanych jest zawsze na bieżąco z nowinkami z własnej dziedziny, a 32% swoje nowe pomysły i sugestie przedstawia przełożonym.


Polscy respondenci częściej niż ogół uczestników tego globalnego badania planują zmienić pracodawcę w najbliższym roku. W Polsce ten odsetek wyniósł 32%, w skali całego Randstad Employer Brand Research – 27%. Najczęściej zamierzają skorzystać z portali z ofertami pracy (74%), swoich własnych kontaktów oraz rekomendacji (57%) i internetowych wyszukiwarek ofert (41%).


Źródło: Randstad Polska

29.05.2018


Tagi: praca


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE