QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

30 tys. użytkowników i milion przejechanych kilometrów. VOZILLA podsumowała półrocze

wykres


Na konferencji prasowej władze miasta i operator MWSE VOZILLA przedstawili statystyki i opowiedzieli, jak wrocławianie korzystają z samochodów elektrycznych na minuty.


VOZILLA wyjechała na wrocławskie ulice 4 listopada ubiegłego roku. Niedawno skończyła sześć miesięcy. Sporo się w tym czasie wydarzyło. − Projekt wpisał się w krajobraz Wrocławia. Aktywnie angażowaliśmy się w życie miasta, braliśmy udział w projektach charytatywnych i edukacyjnych, nawiązaliśmy również partnerstwa z lokalnymi usługami. Popularność VOZILLI nie słabnie, wrocławianie chętnie wypożyczają elektryczne Nissany – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu.


Aktywny udział w życiu Wrocławia

VOZILLA oferuje użytkownikom 200 samochodów elektrycznych − 190 osobowych Nissanów Leaf i 10 samochodów dostawczych, udostępnianych w systemie na minuty, które można wypożyczyć na terenie całego miasta. Krótko po starcie w ramach partnerstwa z Portem Lotniczym Wrocław użytkownicy mogli korzystać z usługi, by dostać się na lotnisko. W nowym roku w ofercie wypożyczalni pojawiły się elektryczne vany Nissan e-NV200. Operator dbał również o zaplecze techniczne – uruchamiając nowe szybkie ładowarki i dedykowany magazyn części w salonie Impwar.


W ciągu 6 miesięcy funkcjonowania miejska wypożyczalnia pojawiła się na takich wydarzeniach jak Made in Wrocław czy konferencjach poświęconych tematyce smart city. Wspierała akcje charytatywne weźpomóż.pl i Szlachetna Paczka. Nawiązała współprace partnerskie m.in. z operatorem telekomunikacyjnym MOICO czy siecią kawiarni Etno Café.


150 tys. wypożyczeń, najwięcej z ul. Oławskiej

VOZILLA od początku funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem wrocławian i odwiedzających stolicę Dolnego Śląska, zyskując stałych, aktywnych użytkowników. Jeden z nich wypożyczył samochód elektryczny 355 razy, przejeżdżając łącznie 3 500 km. Najdłuższa jednorazowo przejechana trasa liczy 133,5 km.


Użytkownicy najchętniej wypożyczają samochody ok. godziny 17.00, najczęściej z okolic Rynku − ulic Łaciarskiej i Oławskiej. Stare Miasto i Śródmieście to dzielnice Wrocławia, w których najchętniej wypożycza się miejskie samochody elektryczne. VOZILLA cieszy się dużą popularnością również w innych zakątkach miasta m.in. Sołtysowicach czy Sępolnie. Statystyczna prędkość podróży VOZILLĄ to 26 km/h, a średni czas wypożyczenia − 16 min.


Po pół roku działania w systemie VOZILLI zarejestrowało się ponad 30 tys. użytkowników. Łącznie Nissany Leaf i vany e-NV200 wypożyczono 150 tys. razy i przejechano nimi 1 mln km. Czas wszystkich wypożyczeń wyniósł w sumie 2 200 000 minut, czyli 4 lata.


Smart city Wrocław

VOZILLA jest pierwszą i jak na razie jedną miejską wypożyczalnią samochodów elektrycznych w Polsce. Użytkownicy usługi mogą korzystać z miejskich udogodnień jak możliwość jazdy buspasami, bezpłatne parkowanie w miejskich strefach, czy 200 specjalnych miejsc parkingowych w centrum. Projekt wielokrotnie doceniano za innowacyjność, a Wrocław został wyróżniony za wdrażanie rozwiązań smart city w konkursie TOP Inwestycje Komunalne oraz zdobywając nagrodę na VII Smart City Forum.


− Jako Miasto osiągamy jeden z naszych priorytetowych celów. Jeszcze niedawno mało kto jeździł we Wrocławiu samochodem elektrycznym i słyszał o współdzieleniu. Dziś, dzięki temu projektowi każdy ma możliwość przetestowania samochodu elektrycznego, poznania jego zalet, a przede wszystkim uświadomienia sobie rzeczywistych kosztów posiadania własnego samochodu oraz zauważenia korzyści, płynących z car-sharingu − mówi Elżbieta Urbanek, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Miasta Wrocław.


Usługa pozwala sprawdzić się za kierownicą samochodu elektrycznego. Ma również walor ekologiczny − Nissany Leaf i e-NV200 to auta bezemisyjne. W ciągu pół roku funkcjonowania wypożyczalni zmniejszono emisję dwutlenku węgla o ok. 110 100 kg. Niewykluczone, że w przyszłości VOZILLA pojawi się też w innych miastach. − Biorąc pod uwagę popularność usługi w stolicy Dolnego Śląska i dynamiczny rozwój elektromobilności, w przyszłości nie wykluczamy uczestnictwa w przetargach w innych miastach - mówi Miłosz Franaszek.


Źródło: VOZILLA

28.05.2018


Tagi: miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE