QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Odra River Cup 2018 – hat-trick ósemki Politechniki Wrocławskiej

wykres


Wioślarze Politechniki Wrocławskiej znowu bezkonkurencyjni. Kolejny raz wygrali wieloletnią rywalizację z UWr oraz nie dali szans innym osadom w głównej części regat. Wśród kobiet zwyciężyła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.


Do sobotnich zawodów przystąpiło w sumie 10 męskich i żeńskich ósemek wioślarskich. Start usytuowany został na wysokości Kładki Zwierzynieckiej, a meta na bulwarze politechniki. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 800 m. Natomiast smocze łodzie walczyły na dystansie 200 metrów, a do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 16 osad.


PWr nie oddaje pierwszego miejsca

W kategorii mężczyzn wystartowały cztery ekipy. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach potwierdziła, że będzie w tym dniu ciężka do pokonania – uzyskując rezultat o ponad pięć sekund lepszy od kolejnej osady z AGH.


Wyniki eliminacji ósemek mężczyzn:

1. Politechnika Wrocławska - 2.32,26 –> Finał A

2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – 2.37,57 –> Finał A

3. Uniwersytet Jagielloński – 2.37.86 ->Finał B

4. Uniwersytet Wrocławski - 2.51,61 –> Finał B


W biegu finałowym reprezentanci naszej uczelni od razu objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Linię mety minęli z czasem 2:36,00 wyprzedzając osadę AGH o dwie długości łodzi. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Andrzeja Dziedzica, prorektora ds. nauczania PWr medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Był to trzeci z rzędu triumf zawodników Pawła Rańdy na Odra River Cup, którzy za zwycięstwo otrzymali także czek w wysokości tysiąca euro. Fundatorem nagrody była firma Doctor Brew.


Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 - mężczyźni

1. Politechnika Wrocławska

2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

3. Uniwersytet Jagielloński

4. Uniwersytet Wrocławski


AGH rządzi wśród dziewczyn

W rywalizacji pań o medale walczyło sześć ekip z Polski i Niemiec. Najlepiej w eliminacjach wypadły reprezentantki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Awans do finału wywalczyła także osada AGH, nieznacznie wyprzedzając rywalki z Niemiec. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.


Wyniki eliminacji ósemek kobiet:

1. Pomorski Uniwersytet Medyczny – 2.46,78 - > Finał A

2. Akademia Górniczo-Hutnicza - 2.55,38 –> Finał A

3. Uniwersytet w Bremie - 2.56,17 –> Finał B

4. Uniwersytet Wrocławski - 3.09,38 –> Finał B

5. Uniwersytet Jagielloński - 3.09,40 –> Finał C

6. Politechnika Wrocławska - 3.10,24 –> Finał C


Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się najbardziej emocjonującym biegiem dnia. Obie łodzie długo płynęły obok siebie, dopiero na finiszu zarysowała się nieznaczna przewaga AGH. Ostatecznie Pomorski Uniwersytet Medyczny, mimo wygranych kwalifikacji, musiał zadowolić się drugą lokatą.


Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Bremy, a na kolejnych pozycjach uplasowały się Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska. Podobnie jak w przypadku naszej męskiej osady, także dla zespołu AGH było to trzecie z rzędu zwycięstwo na wrocławskich regatach. Wioślarki, oprócz medali i pucharu, również otrzymały czek na tysiąc euro od firmy Doctor Brew.


Końcowe wyniki zawodów Odra River Cup 2018 - kobiety

1. Akademia Górniczo-Hutnicza

2. Pomorski Uniwersytet Medyczny

3. Uniwersytet w Bremie

4. Uniwersytet Wrocławski

5. Uniwersytet Jagielloński

6. Politechnika Wrocławska


Emocje na smoczych łodziach

Po raz kolejny licznie zgromadzeni widzowie mogli emocjonować się rywalizacją na smoczych łodziach. W tym roku do walki o Puchar Prorektora ds. Studenckich PWr przystąpiła rekordowa liczba 16 ekip. Najlepsze czasy eliminacji uzyskały drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Sekcji Judo PWr i to one zmierzyły się w finale. Po zaciętej walce wygrali mistrzowie z lat 2016-2017, czyli drużyna UPr. Trzecią pozycję wywalczyli przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska.


PWr kontra UWr: 20-2

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta druga odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2018 zawodnicy PWr znowu nie dali szans kolegom z UWr i po raz dwudziesty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.


Międzynarodowym regatom Odra River Cup towarzyszył piknik rodzinny, którego motywem przewodnim byli superbohaterowie. Na najmłodszych i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji rekreacyjno-kulturalnych. Studenci Politechniki przygotowali konkursy z nagrodami. Na zakończenie na scenie wystąpił Mrozu i zespół Chilli Crew. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.


Źródło: Politechnika Wrocławska

26.05.2018


Tagi: Regaty Odra River Cup 2018


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO