QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Spółka współkontrolowana przez Polski Fundusz Rozwoju ogłasza wezwanie na akcje spółki Ferrum SA.

wykres


Watchet Sp. z o.o. („Watchet”), spółka celowa współkontrolowana przez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw – FIZ AN („FIPP”), którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza i pełnomocnikiem jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. („PFR”) i pana Marka Warzechę (poprzez MW Asset Management Sp. z o.o. („MWAM”), ogłosiła wezwanie na akcje spółki Ferrum S.A. („Ferrum”) po cenie 4,39 zł za akcję, celem osiągnięcia do 100% akcji Ferrum. Kurs zamknięcia akcji tej spółki notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., wyniósł na dzień 24 maja 2018 r. 3,94 zł za akcję. FIPP, działając w porozumieniu z Markiem Warzechą, Watchet oraz Mezzanine FIZ AN („Mezzanine”), współzarządzany przez CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. („CVI”) kontrolują aktualnie bezpośrednio i pośrednio 65,82% akcji Ferrum.


31 sierpnia 2017 roku PFR (reprezentując FIPP) podpisał wraz z MWAM oraz Mezzanine porozumienie dotyczące zapewnienia spółce Ferrum pakietu finansowego o wartości ok. 125,6 mln zł dla realizacji strategii rozwoju na rynku specjalistycznych rur oraz konstrukcji stalowych. Nowi inwestorzy zapewnili spółce środki na kapitał obrotowy, dokonali refinansowania istotnej części zadłużenia spółki oraz przeprowadzili konwersję zadłużenia na kapitał zakładowy Ferrum. W ramach kolejnych kroków zmierzających do pełnej restrukturyzacji Ferrum, FIPP sfinansował inwestycję Ferrum w nową linię do produkcji rur spawanych spiralnie, oraz wspólnie z innymi członkami konsorcjum oraz funduszami zarządzanymi przez CVI, za pośrednictwem Watchet, zapewnili spółce finansowanie działalności bieżącej na kwotę 69,7 mln PLN.


- Ogłosiliśmy wezwanie na 100% akcji Ferrum mając na uwadze poszanowanie interesów akcjonariuszy mniejszościowych. Konsorcjum poprzez konwersję zadłużenia spółki uzyskało większość na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy i konsekwentnie realizuje zamierzony plan restrukturyzacji finansowej i operacyjnej spółki. W chwili obecnej nie rozważamy wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Mając na uwadze niewielką płynność akcji spółki oferujemy akcjonariuszom mniejszościowym możliwość wyjścia z inwestycji. Jednocześnie mamy nadzieję, iż działania restrukturyzacyjne realizowane przez akcjonariuszy większościowych spotkają się z aprobatą akcjonariuszy mniejszościowych, którzy zdecydują się na pozostanie w akcjonariacie spółki – powiedział Adam Bruliński Dyrektor Departamentu Inwestycji Kapitałowych Polskiego Funduszu Rozwoju.


Ferrum to jedyny krajowy producent posiadający w swoim asortymencie rury spiralnie spawane, wzdłużnie spawane oraz zgrzewane do średnicy 406mm. Dodatkowo Spółka jest właścicielem linii do izolacji zewnętrznej oraz wewnętrznej, jak również izolacji cementowej. Ferrum posiada zdolności wyprodukowania szerokiego asortymentu rur na potrzeby spółek przesyłających gaz, paliwa ropopochodne oraz sektora ciepłowniczego i wodociągowo kanalizacyjnego.


Źródło: Polski Fundusz Rozwoju S.A.

25.05.2018


Tagi: Watchet, Ferrum, akcje, wezwanie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...