QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Zawieszenie broni między USA i Chinam

wykres


W centrum uwagi pozostają Włochy. Ruch 5 Gwiazd i Liga mają dziś przedstawić Prezydentowi skład nowego rządu. W piątek partie opublikowały ostateczną wersję dokumentu programowego „Kontrakt na rzecz rządu zmian”. Zapowiadane w nim zmiany (m.in. podatek liniowy i dochód gwarantowany) mogą doprowadzić do wzrostu deficytu fiskalnego powyżej 5% PKB. Koalicja planuje też przeprowadzić dyskusję na temat traktatów unijnych i zniesienia sankcji nałożonych przez UE na Rosję.W minutes z ostatniego posiedzenia FOMC (środa) najciekawsze będzie rozwinięcie kwestii symetrycznego postrzegania celu przez Fed.


Kwietniowe dane z krajowej gospodarki realnej pokażą odwrócenie czynników jednorazowych z marca i potwierdzą dobry początek 2q w gospodarce. Przyspieszenie produkcji przemysłowej (dziś) z 1,8% r/r do prognozowanego przez nas 7,0% r/r (kons. 8,2%) spowodowane jest przez układ dni roboczych, a sam sektor jest pod pewnym wpływem spowolnienia eksportowego. Przyspieszenie produkcji bud.-mont. (PKO: 30% r/r, kons. 24,2% r/r) potwierdzi rozkwit inwestycji, a solidny wzrost realnej sprzedaży detalicznej (PKO: 7,6% r/r, kons. 7,1% r/r) pomimo odwrócenia efektu Wielkanocy i zakazu handlu w niedzielę będzie potwierdzeniem siły konsumpcji.


Szczegółowe dane o wynagrodzeniach (piątek), pokażą przyczyny stojące za ich kwietniowym przyspieszeniem. Potwierdzenie szacunków stopy bezrobocia w kwietniu na poziomie 6,3% będzie oznaczało dalsze wyhamowanie trendu spadkowego.


We wtorek MNB potwierdzi, że jest najbardziej gołębim bankiem w regionie.


Wstępne indeksy PMI dla sektora przemysłowego (środa) powinny pokazać stabilizację koniunktury w głównych światowych gospodarkach w maju.


Dane z Wielkiej Brytanii (PKB, CPI, sprzedaż detaliczna) mogą być argumentem dla BoE za dalszym odsuwaniem podwyżki stóp procentowych w czasie. Nasza prognoza zakłada stabilne stopy do końca roku.


Przegląd wydarzeń:

  • USA zawiesiły wprowadzenie ceł na chińskie towary, a we wspólnym oświadczeniu USA i Chiny zapowiedziały dalsze prace, których celem będzie ograniczenie deficytu handlowego USA m.in. poprzez wzrost importu do Chin amerykańskich produktów rolnych i sur. energetycznych.
  • Przeciętne wynagrodzenie w sekt. przedsiębiorstw wzrosło w kwi. o 7,8% r/r, najsilniej od sty. 2012. Uwzględniając wyniki przeprowadzonego przez NBP badania koniunktury, jesteśmy ostrożni z ogłaszaniem przyspieszenia trendu wzrostu wynagrodzeń.

Źródło: PKO Bank Polski

21.05.2018


Tagi: gospodarka, dane


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE