QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

W piątek startują Wittigalia, a poniedziałek wrocławskie Juwenalia. Będzie się działo!

wykres


Piątkowym „Śniadaniem z Rektorem” rozpoczną się w Wittigalia, czyli juwenalia Politechniki Wrocławskiej. W tym roku studenckie święto na PWr będzie trwać trzy dni. W programie imprezy znalazły się m.in. projekt P.I.W.O., wielkie grillowanie i kino plenerowe.


Tradycyjnie już wydarzeniem inaugurującym zabawę na Politechnice Wrocławskiej będzie śniadanie z rektorem. 11 maja od godz. 9.00 w Strefie Kultury Studenckiej na studentów będą czekały pyszne bułki, soki, owoce i pamiątkowe kubki.


Początkowo studenci będą mogli wziąć udział w imprezach przygotowanych na terenie kampusu uczelni. Zaplanowano ponad 20 atrakcji, w wśród nich m.in. Qlturalia, czyli juwenalia kulturalne, Technikalia, podczas których swoją działalność zaprezentuje 12 kół naukowych, V Maraton Tańca, Spartakiadę, pokazy filmów oraz koncert muzyczny Americana.


Następnie impreza przeniesie się na teren osiedla Wittigowo. Na sobotę i niedzielę zaplanowano tam m.in. Wielkie Grillowanie, pokaz Projektu P.I.W.O., czyli pokazu świetlnego wykorzystującego okna 10-piętrowego akademika oraz wielkie bajerowanie (z konkurencjami sportowymi i „parasportowymi” np. słynny ślizg na klacie).


Szczegółowy program Wittigaliów dostępny jest na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/WittigaliaPWr/events/


W poniedziałek, 14 maja, zaczynają się Juwenalia Wrocławskie. Po raz pierwszy kilka uczelni połączyło siły, żeby zorganizować imprezę dla wszystkich studentów. W tym roku trasa wielkiego pochodu juwenaliowego będzie przebiegać inaczej niż dotychczas.


Uczestnicy spotykają się o godzinie 10.00 na pl. Wolności (przy Narodowym Forum Muzyki). Tam studenci od władz Wrocławia na pięć dni przejmą symboliczne panowanie nad miastem. Barwny korowód ok. godz. 11.20 wyruszy w kierunku Pasażu Studentów na terenie kampusu PWr.


Trasa pochodu prowadzi następująco: ul. Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański –pl. Społeczny – Most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Pasaż Studentów (przy budynkach D-20 i D-21).


Następnie studenci udadzą się na Pola Marsowe, gdzie przez cztery dni będą mogli wysłuchać koncertów. Wystąpią m.in. L.U.C. Rebel Babel, Myslovitz, Tede, Mesajah, Tabu, Bovska czy Krzysztof Krawczyk.


Więcej szczegółów na stronie juwenaliów: http://www.juwenalia.wroc.pl/


Źródło: Politechnika Wrocławska

10.05.2018


Tagi: Wittigalia, Juwenalia


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...