QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

W piątek startują Wittigalia, a poniedziałek wrocławskie Juwenalia. Będzie się działo!

wykres


Piątkowym „Śniadaniem z Rektorem” rozpoczną się w Wittigalia, czyli juwenalia Politechniki Wrocławskiej. W tym roku studenckie święto na PWr będzie trwać trzy dni. W programie imprezy znalazły się m.in. projekt P.I.W.O., wielkie grillowanie i kino plenerowe.


Tradycyjnie już wydarzeniem inaugurującym zabawę na Politechnice Wrocławskiej będzie śniadanie z rektorem. 11 maja od godz. 9.00 w Strefie Kultury Studenckiej na studentów będą czekały pyszne bułki, soki, owoce i pamiątkowe kubki.


Początkowo studenci będą mogli wziąć udział w imprezach przygotowanych na terenie kampusu uczelni. Zaplanowano ponad 20 atrakcji, w wśród nich m.in. Qlturalia, czyli juwenalia kulturalne, Technikalia, podczas których swoją działalność zaprezentuje 12 kół naukowych, V Maraton Tańca, Spartakiadę, pokazy filmów oraz koncert muzyczny Americana.


Następnie impreza przeniesie się na teren osiedla Wittigowo. Na sobotę i niedzielę zaplanowano tam m.in. Wielkie Grillowanie, pokaz Projektu P.I.W.O., czyli pokazu świetlnego wykorzystującego okna 10-piętrowego akademika oraz wielkie bajerowanie (z konkurencjami sportowymi i „parasportowymi” np. słynny ślizg na klacie).


Szczegółowy program Wittigaliów dostępny jest na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/WittigaliaPWr/events/


W poniedziałek, 14 maja, zaczynają się Juwenalia Wrocławskie. Po raz pierwszy kilka uczelni połączyło siły, żeby zorganizować imprezę dla wszystkich studentów. W tym roku trasa wielkiego pochodu juwenaliowego będzie przebiegać inaczej niż dotychczas.


Uczestnicy spotykają się o godzinie 10.00 na pl. Wolności (przy Narodowym Forum Muzyki). Tam studenci od władz Wrocławia na pięć dni przejmą symboliczne panowanie nad miastem. Barwny korowód ok. godz. 11.20 wyruszy w kierunku Pasażu Studentów na terenie kampusu PWr.


Trasa pochodu prowadzi następująco: ul. Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański –pl. Społeczny – Most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Pasaż Studentów (przy budynkach D-20 i D-21).


Następnie studenci udadzą się na Pola Marsowe, gdzie przez cztery dni będą mogli wysłuchać koncertów. Wystąpią m.in. L.U.C. Rebel Babel, Myslovitz, Tede, Mesajah, Tabu, Bovska czy Krzysztof Krawczyk.


Więcej szczegółów na stronie juwenaliów: http://www.juwenalia.wroc.pl/


Źródło: Politechnika Wrocławska

10.05.2018


Tagi: Wittigalia, Juwenalia


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO