QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Trendy mieszkaniowe, czyli w poszukiwaniu natury i przestrzeni

wykres


Polacy coraz częściej wybierają mieszkania trzypokojowe, które znajdują się w wygodnej lokalizacji, a przy tym w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych. O trendach na rynku nieruchomości rozmawiamy z Łukaszem Parysiem, dyrektorem Bouygues Immobilier we Wrocławiu.


Jakie są trendy na rynku nieruchomości we Wrocławiu?


Łukasz Paryś, dyrektor Bouygues Immobilier we Wrocławiu: Wyróżniającym się trendem jest dążenie do komfortowego i zdrowego trybu życia. Klienci coraz częściej wybierają inwestycje znajdujące się w pobliżu terenów zielonych, z dostępem do infrastruktury użytkowej. Dlatego bliskość parków i miejsc wypoczynku oraz rekreacji stanowi niezwykle ważną charakterystykę naszych inwestycji. Przykładem jest Villa Alouette we Wrocławiu, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Grabiszyński z siłownią na wolnym powietrzu, trasami biegowymi i placem zabaw. Lokalizacja jest również bardzo dużym atutem apartamentowca Jagiełły 6 we Wrocławiu. Inwestycja znajduje się w sąsiedztwie Odry i zielonych terenów, które są idealne na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


Jakie nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem?


Jak wynika z ostatnich raportów, Polacy coraz częściej i chętniej kupują mieszkania trzypokojowe. Po raz pierwszy w historii, w roku 2017 ich udział w sprzedaży przewyższył sprzedaż mieszkań dwupokojowych. Najważniejszym kryterium dla przyszłych nabywców nadal pozostaje lokalizacja i cena. Od kilku lat, nieprzerwanie 80-90% wszystkich sprzedanych przez deweloperów mieszkań stanowią te z segmentu popularnego. Od połowy 2015 roku zauważalny jest także znaczny wzrost zakupu nieruchomości pod wynajem. Głównym kryterium wyboru jest stopa zwrotu. Zgodnie z prognozami trendy i gusta dotyczące wielkości oraz lokalizacji mieszkań nie powinny ulec zmianom.


We Wrocławiu widać zaangażowanie deweloperów w rewitalizację kamienic i opuszczonych budynków. Przykładem jest kamienica z początku XX wieku przy ul. Jagiełły 6. Kto kupuje takie mieszkania? Czy to produkt inwestycyjny?


Angażując się w rewitalizację kamienic, odtwarzamy historyczną tkankę miejską i wpisujemy w nią nowe funkcje. W tym kontekście przeważają bardziej względy kulturowe i historyczne niż biznesowe. Rozebranie starych zabudowań i postawienie ich od nowa byłoby dużo tańsze. Na takie lokale w Jagiełły 6 decydują się zarówno osoby poszukujące odpowiedniego mieszkania dla siebie, których przekonuje niepowtarzalny klimat, jak i inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem, dla których lokalizacja w centrum miasta gwarantuje stały zwrot kapitału.


Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w centrum miasta, np. we Wrocławiu?


Wybór odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej, która w dłuższej perspektywie nie straci na wartości, to jedno z największych wyzwań dla inwestorów. Decydując się na centrum miasta mogą liczyć, że mieszkania będą odporne na ewentualne wahania cenowe. W przypadku centrum Wrocławia stopa zwrotu szacowana jest obecnie na około 5,5%. To oczywiście znacznie więcej niż w przypadku lokat bankowych czy obligacji.


Źródło: PR EXPERT

09.05.2018


Tagi: trendy mieszkaniowe, Bouygues Immobilier, Łukasz Paryś


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE