QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Grupa Azoty ma trzy spółki na giełdzie, czy pozostanie tylko jedna?Na synergiach wynikających z konsolidacji spółek zależnych Grupa Azoty zyskała 710 mln zł, jak podano w raporcie za 2017 r. Korzyści można byłoby szukać wycofując spółki z giełdy, bo na GPW notowane są aż trzy należące do Grupy Azoty. Kiedy można spodziewać się takiej decyzji?


Grupa chwali się efektami poszukiwania synergii w ramach konsolidacji. Do 2020 r. mają przynieść jeszcze dodatkowo 100-150 mln zł. Jak dotąd największe korzyści dała konsolidacja zakupów, przede wszystkim surowców. W 710 mln zł dotychczasowych efektów, 465 mln to efekt optymalizacji w sferze zakupów.


Grupa ma trzy spółki na GPW (Grupa Azoty SA, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA), w ograniczeniu ich liczby też można byłoby szukać efektów synergii. Biznesowo szczególnie uzasadnione jest utrzymywanie kilku spółek na rynku publicznym, gdy zróżnicowane jest ich ryzyko biznesowe, a w takiej sytuacji odmienne są też oczekiwania inwestorów, związane z wyceną ryzyka. Co zrobi Grupa Azoty, pogłębiając konsolidację?


- Mamy trzy spółki publiczne, ale wycofywanie którejś z nich z giełdy nie jest w obszarze naszego zainteresowania – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. – Mamy ważniejsze wyzwania do realizacji.


Bardziej prawdopodobne są zdecydowanie akwizycje firm, bo Grupa Azoty chce być firmą o globalnym zasięgu.Źródło: Marketnews24.pl

08.05.2018


Tagi: inflacja, gospodarka


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE