QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Grupa Azoty ma trzy spółki na giełdzie, czy pozostanie tylko jedna?Na synergiach wynikających z konsolidacji spółek zależnych Grupa Azoty zyskała 710 mln zł, jak podano w raporcie za 2017 r. Korzyści można byłoby szukać wycofując spółki z giełdy, bo na GPW notowane są aż trzy należące do Grupy Azoty. Kiedy można spodziewać się takiej decyzji?


Grupa chwali się efektami poszukiwania synergii w ramach konsolidacji. Do 2020 r. mają przynieść jeszcze dodatkowo 100-150 mln zł. Jak dotąd największe korzyści dała konsolidacja zakupów, przede wszystkim surowców. W 710 mln zł dotychczasowych efektów, 465 mln to efekt optymalizacji w sferze zakupów.


Grupa ma trzy spółki na GPW (Grupa Azoty SA, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA), w ograniczeniu ich liczby też można byłoby szukać efektów synergii. Biznesowo szczególnie uzasadnione jest utrzymywanie kilku spółek na rynku publicznym, gdy zróżnicowane jest ich ryzyko biznesowe, a w takiej sytuacji odmienne są też oczekiwania inwestorów, związane z wyceną ryzyka. Co zrobi Grupa Azoty, pogłębiając konsolidację?


- Mamy trzy spółki publiczne, ale wycofywanie którejś z nich z giełdy nie jest w obszarze naszego zainteresowania – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. – Mamy ważniejsze wyzwania do realizacji.


Bardziej prawdopodobne są zdecydowanie akwizycje firm, bo Grupa Azoty chce być firmą o globalnym zasięgu.Źródło: Marketnews24.pl

08.05.2018


Tagi: inflacja, gospodarka


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...