QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wzrostowa końcówka tygodnia na rynku złota

Paweł Grubiak

W bieżącym tygodniu notowania złota wciąż nie radziły sobie zbyt dobrze. Początek tygodnia upłynął na kontynuacji zniżek z poprzednich tygodni i dotarcia cen złota do okolic 1304-1305 USD za uncję. Dopiero podczas środowej sesji notowania złota się ustabilizowały, a w czwartek cena tego kruszcu nawet dość dynamicznie odbiła się w górę.


Duży wpływ na rynek złota nadal miał amerykański dolar. Wartość tej waluty pięła się w górę w pierwszej połowie bieżącego tygodnia i dopiero w czwartek oddała część tych zwyżek. Jednak po cyklu niemal nieprzerwanych wzrostów wartości amerykańskiego dolara, przecena jest uzasadniona i wcale nie musi świadczyć o słabości USD. Jednocześnie, warto mieć na uwadze fakt, że okolice 1300-1305 USD za uncję to na rynku złota jest już istotny poziom wsparcia, dlatego odbicie notowań metalu w górę również miało techniczne uzasadnienie.


Chociaż nastroje na rynku złota poprawiły się, to wcale nie jest pewne, że taki stan utrzyma się długo. Już w piątek mają zostać opublikowane dane z amerykańskiego rynku pracy, a oczekiwania są wygórowane – większość inwestorów spodziewa się potwierdzenia dobrej kondycji rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Zresztą, już w środę podane zostały lepsze od oczekiwań dane ze strony ADP, które uważane są często za prognostyk piątkowych payrollsów.


Z kolei amerykańska Rezerwa Federalna w środę nie zaskoczyła, nie zmieniając poziomu stóp procentowych, a tym samym utrzymując główną stopę procentową w przedziale 1,50-1,75 procent. Jednocześnie Fed ocenił, że inflacja zbliżyła się do celu na poziomie 2%, aczkolwiek dalej będzie uważnie monitorowana przez tę instytucję. Fed wypowiedział się także dość optymistycznie na temat perspektyw amerykańskiej gospodarki.


Obecnie inwestorzy odliczają już tygodnie do kolejnego posiedzenia FOMC, ponieważ w czerwcu oczekują oni kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. Taki ruch ze strony Fed jest już częściowo uwzględniony w wartości amerykańskiego dolara oraz w cenach złota.


Autor: Paweł Grubiak, Prezes Zarządu, Doradca Inwestycyjny Superfund TFI


Źródło: Superfund TFI

04.05.2018


Tagi: ropa, notowania


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...