QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Międzynarodowy Kongres CILT 2018

wykres


Największe wydarzenie logistyczne na świecie po raz pierwszy w Polsce, we Wrocławiu. Międzynarodowy Kongres CILT 2018 odbędzie w dniach 3-6 czerwca 2018 roku. Honorowym patronatem objął to wydarzenie Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz.


Wiodącymi tematami Międzynarodowego Kongresu CILT 2018 będą kwestie dotyczące Połączenia Europy Środkowej i Wschodniej ze światem oraz Rewolucji w Pojazdach Elektrycznych i jej wpływie na logistykę.


Podczas czterodniowego Kongresu delegaci będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowo ciekawie przygotowanym programie, który będzie obejmował wystąpienia gości z wielu państw, warsztaty oraz interaktywne sesje. Integralną częścią Kongresu będą odbywające się w jego ramach Konferencje: Kobiety w Logistyce i Transporcie (WiLAT) oraz Młodzi Profesjonaliści (YP). Kongres będzie szansą na zaangażowanie się w kształtowanie przyszłości CILT oraz branży TSL.


The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK), będąc instytucją o międzynarodowej renomie oraz szerokiej rozpoznawalności w sektorze TSL, długo poszukiwała godnego partnera do szerzenia misji Instytutu w Krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


W 2010 roku Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu jako pierwsza Europejska uczelnia, uzyskała akredytację CILT(UK) dla studiów magisterskich z logistyki. W lipcu 2011 roku wicekanclerz i dziekan MWSLiT zostali oficjalnie przyjęci w siedzibie CILT(UK) w Corby. Głównym tematem rozmów podczas tej wizyty była możliwość stworzenia pierwszej w Polsce jednostki certyfikującej logistyków i specjalistów z branży TSL. W maju 2012 roku Prezes CILT(UK) Steve Agg i Prezes CILT International Stephen Rinsler gościli w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w celu omówienia szczegółowo warunków przyszłej współpracy.


5 października 2012 roku, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, została podpisana umowa o utworzeniu CILT(UK) w Polsce przez Prezesa CILT-u - Steve’a Agg’a i ówczesnego Wicekanclerza a obecnego Rektora MWSLiT Marcina Pawęska. Tym samym do elitarnego grona członków CILT - jako jedyna uczelnia wyższa w Polsce - przystąpiła MWSLiT, spełniając najwyższe kryteria związane z uzyskaniem akredytacji CILT.


CILT skupia w swych kręgach ponad trzydzieści trzy tysiące członków z ponad 100 krajów, głównie praktyków logistyki i transportu. Instytut został utworzony w Wielkiej Brytanii, gdzie jego Patronem jest Jej Królewska Wysokość księżniczka Anna Mountbatten-Windsor. Przez 20 lat w ramach Instytutu wykonano 7500 opracowań, badań i raportów na potrzeby firm, organizacji rządowych i międzynarodowych korporacji. CILT wspomaga logistyczną działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Na potrzeby Instytutu pracuje stale rada dyrektorów, która skupia 150 szefów logistyki z największych korporacji. Wskazują oni kierunki badań i kierunki rozwoju logistyki na następne lata. Ponadto Instytut od wielu lat prowadzi intensywne działania w sferze edukacji logistycznej zarówno dla wielkich korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorców.


MWSLiT we Wrocławiu jest jedyną uczelnią wyższą w Europie Środkowo-Wschodniej, która uzyskała akredytację brytyjskiego instytutu logistycznego dla kierunku Logistyka – studia I stopnia inżynierskie i licencjackie w latach 2012-2017 r. oraz studia magisterskie w latach 2012-2017 r. Sukces ten uczelnia zawdzięcza swym staraniom o ciągły rozwój poziomu nauczania, dbałości o wprowadzanie praktycznych elementów w procesie nauczania, zaangażowaniu kadry naukowej w prowadzeniu interdyscyplinarnych metod w zajęciach dydaktycznych, rozwojowi infrastruktury naukowej (najlepsze, specjalistyczne laboratoria logistyczne) oraz, a może przede wszystkim, stałym kontaktom z szeroko rozumianym otoczeniem biznesu, w tym współpracy z firmami z branży TSL.


W 2016 roku uczelnia uzyskała przedłużenie akredytacji CILT(UK) dla studiów magisterskich The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK), który docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając ją do 2021 roku. W 2017 roku prolongowano także akredytację CILT(UK) dla studiów licencjackich oraz inżynierskich do roku 2022. Wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.


Członkowie CILT rokrocznie spotykają się w jednym z krajów członkowskich na kongresach by wspólnie podejmować decyzje mające istotny wpływ na kształtowanie przyszłości branży logistycznej i transportowej. To prestiżowe wydarzenie każdego roku przyciąga nie tylko członków stowarzyszenia CILT, ale także przedstawicieli rządów, profesjonalistów i naukowców z branży TSL ze wszystkich kontynentów.


Kongres jest wydarzeniem cyklicznym. Przez ostatnie lata największe logistyczne wydarzenie na świecie odbywało się m.in. na Malcie, Sri Lance, w Makao, Montrealu, Londynie czy Dubaju. W tym roku Międzynarodowy Kongres CILT odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, we Wrocławiu, w dniach 3-6 czerwca 2018 roku. Honorowym patronatem objął to wydarzenie Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz.


Źródło: MWSLiT we Wrocławiu

27.04.2018


Tagi: Międzynarodowy Kongres CILT


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE