QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Haitong Bank: SPRZEDAJ dla KGHM (FV 79,30 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 18 kwietnia (godz. 8:10), wznawia rekomendację dla KGHM Polska od SPRZEDAJ z ceną docelową akcji w wysokości 79,30 PLN (15% potencjał spadkowy). Potencjał spadkowy wynika przede wszystkim z oczekiwanego spadku produkcji miedzi rafinowanej w KGHM Polska w pierwszym półroczu 2018 r. oraz niższych cen miedzi i srebra w krótkim terminie.


Analitycy Haitong Bank w pierwszym kwartale br. oczekują niższego wolumenu produkcji miedzi rafinowanej w podmiocie dominującym o 20 tys. ton r/r (spadek o 15 proc.) z uwagi na budowę zapasu anod związanego z remontem Huty Miedzi Głogów II. Haitong Bank uważa, że wstrzymanie produkcji HMG II w drugim kwartale 2018 r. zmniejszy produkcję miedzi anodowej o 40 tys. ton r/r. Z kolei w czwartym kwartale tego roku analitycy oczekują wzrostu dostępnych mocy o 20 tys. ton w związku z niską bazą poprzedniego roku, która wynikała z miesięcznego postoju w HMG I. W całym 2018 r. wolumen produkcji miedzi z własnych i kupowanych koncentratów jest prognozowany na odpowiednio ok. 366 tys. ton i 148 tys. ton, wobec 380 tys. i 150-160 tys. ton szacowanych przez Zarząd.


Analitycy Haitong Bank oczekują również krótkoterminowych spadków cen metali w tym miedzi i srebra. W pierwszym kwartale 2018 r. średnia cena srebra denominowana w PLN spadła o 20 proc. r/r. Cena miedzi w PLN w pierwszym kwartale tego roku nie ulega większym zmianom r/r, jednak w krótkim terminie analitycy liczą na korektę związaną z nadpodażą katod na rynku globalnym. KGHM wyceniany jest na lata 2018/2019 na niskim mnożniku EV/EBITDA w wysokości 4,6/4,1, co daje ok. 20- i 28-procentowe dyskonto w porównaniu do międzynarodowych konkurentów spółki wśród producentów miedzi. Analitycy uważają jednak, że jest ono obecnie usprawiedliwione przez ryzyko operacyjne. Podkreślają również wyzwania po stronie kosztowej, z którymi KGHM przyjdzie się zmierzyć w tym roku, głównie w postaci podwyżek płac. Zakładają, że w ciągu najbliższych dwóch lat płace oraz koszty usług będą rosły o ok. 6 proc. rocznie.


Autor: Krzysztof Kozieł, Analityk, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

19.04.2018


Tagi: spółka, rekomendacja, KGHM, akcje


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE