QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Haitong Bank: SPRZEDAJ dla KGHM (FV 79,30 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 18 kwietnia (godz. 8:10), wznawia rekomendację dla KGHM Polska od SPRZEDAJ z ceną docelową akcji w wysokości 79,30 PLN (15% potencjał spadkowy). Potencjał spadkowy wynika przede wszystkim z oczekiwanego spadku produkcji miedzi rafinowanej w KGHM Polska w pierwszym półroczu 2018 r. oraz niższych cen miedzi i srebra w krótkim terminie.


Analitycy Haitong Bank w pierwszym kwartale br. oczekują niższego wolumenu produkcji miedzi rafinowanej w podmiocie dominującym o 20 tys. ton r/r (spadek o 15 proc.) z uwagi na budowę zapasu anod związanego z remontem Huty Miedzi Głogów II. Haitong Bank uważa, że wstrzymanie produkcji HMG II w drugim kwartale 2018 r. zmniejszy produkcję miedzi anodowej o 40 tys. ton r/r. Z kolei w czwartym kwartale tego roku analitycy oczekują wzrostu dostępnych mocy o 20 tys. ton w związku z niską bazą poprzedniego roku, która wynikała z miesięcznego postoju w HMG I. W całym 2018 r. wolumen produkcji miedzi z własnych i kupowanych koncentratów jest prognozowany na odpowiednio ok. 366 tys. ton i 148 tys. ton, wobec 380 tys. i 150-160 tys. ton szacowanych przez Zarząd.


Analitycy Haitong Bank oczekują również krótkoterminowych spadków cen metali w tym miedzi i srebra. W pierwszym kwartale 2018 r. średnia cena srebra denominowana w PLN spadła o 20 proc. r/r. Cena miedzi w PLN w pierwszym kwartale tego roku nie ulega większym zmianom r/r, jednak w krótkim terminie analitycy liczą na korektę związaną z nadpodażą katod na rynku globalnym. KGHM wyceniany jest na lata 2018/2019 na niskim mnożniku EV/EBITDA w wysokości 4,6/4,1, co daje ok. 20- i 28-procentowe dyskonto w porównaniu do międzynarodowych konkurentów spółki wśród producentów miedzi. Analitycy uważają jednak, że jest ono obecnie usprawiedliwione przez ryzyko operacyjne. Podkreślają również wyzwania po stronie kosztowej, z którymi KGHM przyjdzie się zmierzyć w tym roku, głównie w postaci podwyżek płac. Zakładają, że w ciągu najbliższych dwóch lat płace oraz koszty usług będą rosły o ok. 6 proc. rocznie.


Autor: Krzysztof Kozieł, Analityk, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

19.04.2018


Tagi: spółka, rekomendacja, KGHM, akcje


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...