QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Budownictwo Politechniki Wrocławskiej najlepsze w Polsce

wykres


Budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr zostało uznane za najlepszy kierunek w Polsce w opublikowanym we wtorek Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. W sumie kapituła konkursu wyróżniła aż 10 kierunków prowadzonych na naszej uczelni.


Ranking studiów inżynierskich Fundacji Edukacyjnej Perspektywy przygotowano po raz drugi. W sumie oceniono 21 kierunków studiów technicznych dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera.


Najlepszymi uczelniami, w których warto studiować kierunki inżynieryjne, oprócz Politechniki Wrocławskiej, okazały się Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Politechnika Śląska.


W klasyfikacji kierunków Budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego zostało uznane za najlepsze w kraju. Na drugim miejscu w poszczególnych zestawieniach znalazły się Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny), Technologia chemiczna (Wydział Chemiczny) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny).


Na podium klasyfikacji znalazły się również Architektura (Wydział Architektury), Energetyka (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechatronika (Wydział Mechaniczny), a także Mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny).


Zasady rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała kapituła, obradująca pod kierownictwem prof. Michała Kleibera. W jej skład weszli zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu.


Do oceny studiów wykorzystano sześć kryteriów - prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność.


Wszystkie wyróżnione w rankingu kierunki znajdą się w ofercie tegorocznej rekrutacji, która na Politechnice Wrocławskiej ruszy 15 maja.


Źródło: Politechnika Wrocławska

17.04.2018


Tagi: uczelnia, kierunki studiów


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...